"Леки" храни за болно бебе

  • 2 853
  • 7
  •   1
Отговори
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Филипчето е болно и тъй като при валицелата обривите са както отвън, така и отвътре, ми се иска да му давам храни, които не затормозяват стомаха. Може би не съм права, но в главата ми се вихрят само ябълки, овес и ориз, пилешка супа. Зеленчуците ги изключвам, защото имат целулоза и са трудни за обработка.
Питанката ми е за по-леки храни, които се дават на болни деца. И благодаря предварително.

ПП. рових из търсачката, ама сигурно не съм нацелила верните думи, защото не намерих подобна тема, което, само по себе си, нищо не означава.

# 1
  • Мнения: 2 936
ами то май супите са най-подходящи! newsm78 и май сокове или неможе Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 5 299
И аз си мисля за супички, и много течности.

# 3
  • София
  • Мнения: 131
Мисля, че суровите плодове не са много подходящи (заради целулозата в тях), но можеш да даваш печена ябълка напр. - много помага (това от личен опит). Хубаво за стомахчето е и чай от мента (1-2 листенца на 200 гр. вода), ама за него питай и педито все пак. Дано бързо да оздравее детенцете!   bouquet

# 4
  • Мнения: 27 524
За болен организъм по-малко храна. Плодове, плодове, плодове. Обезателно пресни, варените са боклук. Зърнени храни са добре дошли - овес, ориз... Месо не. Зеленчуков бульон е ок. Зеленчуци. Оправяйте се бързо  Hug

# 5
  • Мнения: 6 315
И мляко.... Малкият като караше варицела и адаптираното ми отказа даже, но в момента, в който отшумяха обривите започна да яде много мляко - за един ден ми изпи около 700 мл в болницата. Супички, сокове, но сладки (аз не съобразих и дадох портокал - кой знае как съм си измъчила детето  Confused Cry).

Бързо оздравяване!   bouquet

# 6
  • Мнения: 270
Цитат
Зърнени храни са добре дошли - овес, ориз... Месо не. Зеленчуков бульон е ок. Зеленчуци. Оправяйте се бързо  Hug
[/quote]

 Peace

# 7
  • Мнения: X
Мамите вече са ти дали отговор, от мен бързо оздравяване на Филип и целувки.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт