Коледни подаръци 2017/2018

  • 117 711
  • 850
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 523
Много полезна тема! Flowers Hibiscus Почвам един по един да ги купувам:
За мама - парфюм, спирала и може би някаква коледна пижама
За сестра ми - ръкавици, друго още не съм измислила
За баща ми - вече съм взела една тениска. Ще взема някакъв комплект с козметика и още някаква дреха
За приятелят ми - чакам доставка на един негов любим парфюм. И още нещо ще измисля
За майка му - парфюм или нещо друго
За баба ми - загряващият ботуш от лидл и комплект козметика
За вуйчо ми - пак комплект с козметика
За приятелка от университета (ще си разменяме подаръци) - харесала съм свещ в буркан от джъмбо и още нещо

Списъкът стана ужасно дълъг. Disappointed Relieved

# 616
  • Мнения: 5 920
Лечебен сапун - и това ви се струва уместен подарък? Ох, къде та ми емотиконите...
Аз като ви чета с всички тези подаръци за чичовци, стринки и калинки, започвам да се чудя дали аз пък не съм в грешка. Простете, ама на цялата рода ли подготвяте подаръци?
А шампанското в декупажирана бутилка ми е фаворита до сега, барабар със сапуна Sunglasses
Всъщност няма лошо, ако поодаряващият уцели вкуса на получателите и те се зарадват В крайна сметка -хора разни.
Подаръците на Криси за мъжът й мнного ми харесаха, и моят би се зарадвал. Тъй като съм в творческо безсилие и идея нямам какво да взема на ММ, ще получи тениска с надпис Супер татко или нещо от сорта. Освен ако не поогледам лечебните сапуни и аз...

# 617
  • ВАРНА
  • Мнения: 2 747
Простете, ама на цялата рода ли подготвяте подаръци?


Ние по традиция се събираме семейно на Коледа - когато баба ми беше жива събираше семействата на  сина си (моята баща) и дъщеря си (леля ми) . Беше голяма,шумна и много весела компания,разменяха се подаръци,хвърчаха опаковки ... Едни от най-милите спомени в живота ми  Heart Eyes Сега се събираме в къщата на майка ми само моето семейство с 2те деца и сестра ми с приятелят и ,майка ми и баща ми се радват на внуците си,аз се виждам със сестра ми за 2-3дни в годината (живее извън БГ) ... Но пак минаваме да видим после и леля ми с братовчедите и да им подарим подаръци. Коледа за мен е винаги свързана със семейството и гледам да поддържаме поне на този празник връзка,защото много вече се разпръснахме по различни градове и страни  Rolling Eyes

# 618
  • Мнения: 11 571
Рали, успокои ме, че не съм сама Mr. Green
Даже вече започнах да си мисля да не би пък да съм станала стисната.
Ние купуваме само за децата - нашите и племенниците. Така сме се разбрали във фамилията. Взела съм и на нашите един стенен часовник, но просто защото чух майка, че го иска пък не е кой знае какво като сума.

# 619
  • Мнения: X
Подаръци купувам само за децата и ММ. Ние си караме празниците и без това само ние.
Най-много нещо символично на майка ми, ако ходим у тях в някой от почивните дни.

# 620
  • Мнения: X
На ММ книга ,ето тази https://www.book.store.bg/p14865/trimata-musketari-aleksandyr-diuma-bashta.html +

Скрит текст:

За мен сешоар на Филипс и електрическа четка за зъби на Филипс(получих ги по рано).Под елхата очаквам Vichy slow age крем,коледна чаша me to you,гривна pandora
Скрит текст:

и преса за коса(която е по скоро да правя прически на голямата ми дъщеря) Simple Smile


# 621
  • Мнения: 2 479
Дяволски чаровна, ние с теб сме телепатки. Аз също си поръчах сешоар на Филипс и Виши-то. Дядо Коледа може да реши, че сме сестри близначки. Само дето съм на 43, но най-безсрамно ще се присламча към твоята възраст. Grinning Grinning Grinning

# 622
  • София
  • Мнения: 12 653
Ъ?! Това всичкото, дето го изброи, е за един повод и за един мъж?!

За един мъж е, но поводите са 2, а подаръците са от мен и от децата (4 броя). Аз ще подаря някои неща, децата ще му подарят другите.

Рали, сапунът се намира много трудно, изключително скъп е като за сапун (около 50 лв. е цената му, защото не става дума за ароматно сапунче от 0,79 лв., примерно) и самият той пожела да е част от подаръците му! Къде виждаш проблем? Не е необходимо да се подиграваш. Ние не сме първа младост и сме семейство от 20 г., а сме заедно от 25 г. Отдавна сме си подарили всичко възможно и невъзможно, затова се питаме един друг и се вслушваме в желанията си.

Цялата ни рода се състои от нашето семейство, нашите деца, нашите родители, семейството на брата на мъжа ми (с тях работим заедно и сме повече от семейство) и семейството на сестра ми (с тях пък сме съседи и разчитаме за всичко едни на други). Подаряваме подаръци и на двамата си кръщелници. Много са хората, но затова купуваме всичко през октомври и ноември.
Празнуваме заедно всички. И е прекрасно. Дано остане така и след години, когато децата имат свои семейства!

Последна редакция: пт, 08 дек 2017, 09:44 от Fever Ray

# 623
  • Мнения: 2 742
Лечебен сапун - и това ви се струва уместен подарък? Ох, къде та ми емотиконите...
Аз като ви чета с всички тези подаръци за чичовци, стринки и калинки, започвам да се чудя дали аз пък не съм в грешка. Простете, ама на цялата рода ли подготвяте подаръци?
А шампанското в декупажирана бутилка ми е фаворита до сега, барабар със сапуна Sunglasses
Всъщност няма лошо, ако поодаряващият уцели вкуса на получателите и те се зарадват В крайна сметка -хора разни.
Подаръците на Криси за мъжът й мнного ми харесаха, и моят би се зарадвал. Тъй като съм в творческо безсилие и идея нямам какво да взема на ММ, ще получи тениска с надпис Супер татко или нещо от сорта. Освен ако не поогледам лечебните сапуни и аз...


Това е разковничето. Не виждам защо трябва да се осмиват подаръците, които са споделени (така разбирам написаното, ако не съм права, моля, за извинение, не целя да се заяждам Flowers Hibiscus). Всеки сам решава какво да вземе на бизките си. На мен идеята с шампанско в декупажирана бутилка много ми допада. Аз изобщо много се впечатлявам от опаковката и най-обикновен сапун да ми подарят /не е нужно да е лечебен!/, ако е опакован хубаво, ще ме зарадва. Хора различни. Тази година подаръците, които ще направя са за родителите ми, за две близки приятелки, както писах по-назад по една кошница/кутия с вино и лакомства, за бебчето на една приятелка, която изненадващо ще се прибере за празниците и за едно дете на 8 г. на близко семейство. В сравнение с миналата година доста по-кратък списък имам.

Да се похваля, че си получих подаръка - фотоепилатор Филипс с приставки за различните зони на тялото. Много съм доволна, защото мислех да си купувам след празниците и много ме зарадваха, макар и по-рано подарен.

Имам обаче проблем с подаръка за баща ми. Майка ми е взела пуловера, който бях избрала и сега аз трябва да мисля нещо друго. Иска ми се всичко да купя до следващия петък, за да мога да ги опаковам събота и неделя.

# 624
  • София
  • Мнения: 22 885
Ние по празниците ходим у нашите и техните ( и 3-те семейства живеем в различни градове). За това купуваме подаръци един за друг, за дъщеря ни, за родителите ни и за братята ми, които поради възрастта си още живеят при майка ми. С кумата ми, която живее в чужбина тази година може би ще успеем да се видим за малко преди Коледа, на нея също мисля да и взема нещо.

За родителите на ММ поръчах часовник с тяхна снимка с дъщеря ми. На нашите 5 Д спално бельо, брат ми ми подсказа, че това най-много искали, улесни ме поне.  Simple Smile Като ми е готов пълният списък пак ще пиша.  Simple Smile

# 625
  • София
  • Мнения: 12 653
Аз пък си поръчах на моята половинка Коледната кутия на Nuxe. Видях я вчера и на живо. Продуктите са много хубави и цената им излиза много на сметка. 10 от най-добрите им продукта (в пълен размер) за малко под 70 лв.

Да допълня за роднините и празниците. Коледа и Великден са най-тачените от нас празници. За Великден подаръци няма -само кошници с яйца, сладкиши, напитки и подобни. Подаръците са за Коледа. Личните празници (рождени и имени дни) всеки отбелязва само със семейството си, а не с роднините, но пък само нашето семейство сме 6 човека и 3 домашни любимци. Simple Smile

# 626
  • Мнения: 2 742
Аз пък си поръчах на моята половинка Коледната кутия на Nuxe. Видях я вчера и на живо. Продуктите са много хубави и цената им излиза много на сметка. 10 от най-добрите им продукта (в пълен размер) за малко под 70 лв.



Би ли споделила снимка или линк? Страхотна е козметиката на Нукс.

# 627
# 628
  • Мнения: 1 103
Рали, успокои ме, че не съм сама Mr. Green
Даже вече започнах да си мисля да не би пък да съм станала стисната.
Ние купуваме само за децата - нашите и племенниците. Така сме се разбрали във фамилията. Взела съм и на нашите един стенен часовник, но просто защото чух майка, че го иска пък не е кой знае какво като сума.

Да, и ние само за децата. Така наложих аз да се разберем във фамилията Laughing Събираме се, но не одобрявам безмисленото купуване на подаръче за всеки, още повече като знам че някой си е дал скътаните пари за нещо, дето аз няма да му се зарадвам. И да се чудя после къде да го държа, докато мине малко време за да го дам на някой... Иначе за татко , който си има всичко и аз се колебая за тениска с надпис- всъщност освен в Дектлон, къде другаде правят такива надписи на момента?

# 629
  • Мнения: 523
Аз много обичам да правя подаръци, а и няма как да седнем цялото семейство на една маса и да подаря само на двама, трима човека. Дори нещо мъничко да е, пак ще се зарадват, че си помислил за тях. Една година бях подарила на всички много красиво направени късметчета. Ribbon

Общи условия

Активация на акаунт