Коледни чорапчета за най-малките

  • 6 260
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 959
Знам, че е малко раничко, но ми е интересно дали имате такава традиция във вашето семейство, кога подарявате чорапчето на детето, какво слагате вътре? Нека споделим идеи за дреболийки, които ще зарадват най-малките. Simple Smile

Последна редакция: ср, 25 окт 2017, 15:10 от SimPlisitY

# 1
  • Мнения: 1 565
Тази година още не съм сигурна какво ще купувам ,но си мисля ,че децата най - много ще се зарадват на торбичка с изненади за хапване ,нещо което най - много обичат плус  подарък . Ние сме на 2и 10 и си мислих за рокля на Елза и Ана  .За играчки нямам никаква представа какво да взема ,имат прекалено много играчки . Аз ще сложа в чорапчето шоколадово яйце с играчка ако може по две на детенце да са ще са най - щастливи  , плус някоя дребна играчка .

# 2
  • Мнения: 1 902
Имаме такова чорапче. Всяка нощ минават джудженцата на дядо Коледа и поставят нещо дребно от 1-ви до 24 декември включително, а на 25-ти очакваме с нетърпение самия Дядо Коледа. Чорапчето е малко и събира неща около 5-8 см.
Какво може да има в чорапчето: опакован бонбон, малко шоколадче, малко пакетче желирани бонбонки, някаква мини играчка(фигурка), малка количка, дъвка,  орехче, ябълка, мандарина, друг плод, картичка, лепенка.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 298
Аз им слагам в чорапчетата някакво лакомство, еднакво и за двамата. Подаръците са под елхата и на Коледа, и на НГ.

# 4
  • Мнения: 959
Ние от миналата година подаряваме чорапче. Пълнихме го с дребни играчки и лакомства и го подарихме на Бъдни вечер, на Коледа подаряваме подаръците, през целия ден, за да не са на куп и да се зарадва на всичко. Сега още си избистрям идеите, но може би пак ще е нещо подобно.

# 5
  • Мнения: 1 902
Аз им слагам в чорапчетата някакво лакомство, еднакво и за двамата. Подаръците са под елхата и на Коледа, и на НГ.

В чорапчето слагаме дребни неща от 1 до 24. Големият подарък (за който е писано писмо на дядо Коледа) се подарява точно в полунощ на 24-ти срещу 25-ти декември. Обикновено дядо Коледа го оставя назабелязоно от никого пред вратата.

# 6
  • Мнения: 10 514
Аз им слагам в чорапчетата някакво лакомство, еднакво и за двамата. Подаръците са под елхата и на Коледа, и на НГ.

В чорапчето слагаме дребни неща от 1 до 24. Големият подарък (за който е писано писмо на дядо Коледа) се подарява точно в полунощ на 24-ти срещу 25-ти декември. Обикновено дядо Коледа го оставя назабелязоно от никого пред вратата.
Това ми хареса - не под елхата, ами пред вратата. Grinning Сигурно живеете в къща...

# 7
  • Мнения: 1 223
Макар и на годинки аз от малка имам коледно ботушче и мама ми слага в него парички. Blush

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Имаме големи коледни чорапи. Всяка година дядо Коледа, след като остави подаръците под елхата, пълни чорапите с лакомства. Събират доста, така че после се ядат поне до февруари.  Joy
И защо само за най-малките? Моите са на 9 год и още вярват в дядо Коледа и се радват на лакомствата в чорапите.

# 9
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Не съм подаряваля чорапче, но ги загледах в магазина. Нямах идея какво да сложа(не бих сложила такова количество сладкиши). Хареса ми идеята, че може да се ползва и вместо Адвент календар. Къде го слагате? До леглото на детето или около елхата някъде? Ще търся по мини размер, че все много големи съм виждала.

# 10
  • Мнения: 1 902
Не съм подаряваля чорапче, но ги загледах в магазина. Нямах идея какво да сложа(не бих сложила такова количество сладкиши). Хареса ми идеята, че може да се ползва и вместо Адвент календар. Къде го слагате? До леглото на детето или около елхата някъде? Ще търся по мини размер, че все много големи съм виждала.

Нашето коледно чорапче е малко, колкото да се събере вътре един опакован бонбон, мандарина, орех, играчка с размер на шок. яйце. Закачаме го на етажерката в детската стая.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз ги закачам на секцията в хола поради липса на камина.  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 2 404
Ние също ги закачане на секцията(мечтая си за камина, над която да ги закачам, малко стил Америка).
Традицията е от както се помня. А чорапчето(моето си, всеки си има негово си, съм го правила в 1ви клас). В тях слагаме само сладкиши, всякакви Simple Smile
На 24 вечерта ги пълним,  на 25 сутринта се разопаковат заедно с подаръците, които всяка Коледа стоят под елхата Simple Smile

# 13
  • Монтана
  • Мнения: 1 508
Моето момче е на 9 и вече не вярва в дядо Коледа, но се радва на подаръците под елхата и на чорапчето с лакомства. Винаги на Бъдни вечер срещу Коледа,след като заспи детето изваждам и нареждам подаръците под елхата. В чорапчето през ден два винаги слагам по нещо и той много се радва. На Коледа, рано сутрин като станем всички от сън, тогава отваряме подаръците.

# 14
  • Мнения: 11 737
Чорапчетата съм ги шила аз. Не събират много. Окачам ги на секцията и в коледната нощ като заспят децата слагам солетки, бонбонки, барни, близалка или малка играчка - кукличка, количка. Децата (моите) обичат дребни играчки. От дядо Коледа си получават подаръците лично на коледното тържество в Кукления театър. Най-големият и желан подарък гледам да е от мен, за да не смятат, че възможностите на стареца са неограничени - все пак аз купувам подаръците Grinning Сутринта на Коледа отварят подаръците - от мен, от роднините... Лакомствата се пускат периодично в чорапчетата и после ядат до февруари или докато свършат.

Общи условия

Активация на акаунт