Изкривяване на гръбначния стълб при тийнейджърите

  • 3 658
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте !Синът ми е на 14 г. и изведнъж израстна на височина и забелязвам изгърбване.Имали някой с такъв проблем и как се справяте с него.Моля за съвет и има ли шансове да се оправи!Благодаря ви предварително!

Последна редакция: чт, 26 окт 2017, 10:22 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 2 433
Аз бях тинейджъра с изкривяването преди време. При мен всичко се оправи с няколко седмици упражнения със специалист и след това и упражнения вкъщи. Зависи и до каква степен и на какво се държи изкривяването. Според мен джипи-то може да издаде едно направление и всичко да се оправи бързо.
Успех

# 2
  • София
  • Мнения: 38 489
Ортопедията в Горна Баня. Плуване. Стелки!

# 3
  • Мнения: 11 340
Ортопед, стелки /специално правени за него/, масажи, упражнения от кинезетерапевт, за укрепване на нужните мускули. Плуването също помага. Йогата също. Фитнес с добър инструктор също при несъдействащ тинейджър.

Масажите при кинезетерапевт обаче са много важни, а хората ги пренебрегват.

# 4
  • Мнения: 17
Здравейте!

Моят син е на същата възраст и от училище ни дадоха бележка за Спортния диспансер за консултация и гимнастика. Още не съм го завела, но от други родители знам, че се ходи няколко пъти за упражненията, а после в домашни условия.

# 5
  • столицата
  • Мнения: 3 795
Къде се намира този Спортен диспансер?

# 6
# 7
  • София
  • Мнения: 4 025
По същата тема - лятото водих и двете ми деца (на 8 и 14) при ортопед Драганов във ВМА. Прегледа ги обстойно - гръб, крака, стави, стъпала. За голямото дете, което седи по цял ден прегърбено препоръча да започне 2 пъти седмично плуване. При нея изкривяването е минимално, но пък има само още малко време растеж и дотогава трябва да се преодолее. Треньорът по плуване й дава повече упражнения за гръб. Отделно вкъщи имаме от години шведска стена, и постоянно напомням да виси.

# 8
  • Мнения: 1 565
https://tvboutique.bg/product/korigirasht-kolan-comfortisse-post … shRRoCGnkQAvD_BwE. Това мисля ,че е добро при лека форма на изкривяване ,но знам дали ще искат да носят нещо такова ,по добре с него от колкото цял живот с болки в гърба . Струва ми се удобно за деца .

# 9
  • Мнения: 17
Къде се намира този Спортен диспансер?

За Варна е на стадион Спартак.

# 10
  • Мнения: X
Pepasg, води го на ортопед, той ще каже най- добре. На тази възраст е поправимо.  Когато бях на 13 сестрата в училище ми откри изкривяване, но родителите ми не предприеха нищо. След време се задълбочи, но вече беше късно да направя каквото и да било, освен спорт ( плуване ) за укрепване на мускулатурата, за да се облекчи натоварването на гръбнака. Сега съм със сколиоза, почти ежедневни болки в кръста ( понякога доста силни ) и крак с 2,5 см по- къс от другия. А е можело да се избегне...

# 11
  • Мнения: 838
този колан помага ли изобщо?
и подходящ ли е за деца?

# 12
  • Мнения: 72
този колан помага ли изобщо?
и подходящ ли е за деца?
Вижте , не очаквайте колани и други пособия да направят чудеса с мързеливите ни деца. 

  80%от деца са супер мързеливи и лежат в креслата и леглата, а другата половина се преуморяват от тежки тренировки-спортуват всеки ден и се травматизират.  И едните нямат мярка и другите.
 
В момента посещавам рехабилитационен център- ми пълно е с преуморени деца с криви гърбове и деца/младежи с вестибуларни проблеми.
Това са все деца от двете описани групи.

Мисля, че крайно време е да се сложи рамка и на едните и на другите за да пораснат здрави.
И минимално усилие за физическа култура би подобрила живота на мекотелите, които отглеждаме.
А на супермените във фитнес залите  - малко по кротко...  Повече килца мускулна маса уврежда непоправимо  гръбнака.   

Като се заздравят мускулите на гръбнака -стойката се оправя.
Колана ще направи мускулите още по лениви и отпуснати.

Желираните неща също ще подобрят и настроението и двигателните движения на слънцата ни...
Не си давайте парите на излишни ненужни вещи. По добре си купете ластик и стелка за тренировки и заедно си вайте божествените тела... В нета има хиляди упражнения без тежести   
Рядко ползваме гирички - 2 шишета/500мл  с вода.  Wink 

# 13
  • Мнения: 797
https://tvboutique.bg/product/korigirasht-kolan-comfortisse-post … shRRoCGnkQAvD_BwE. Това мисля ,че е добро при лека форма на изкривяване ,но знам дали ще искат да носят нещо такова ,по добре с него от колкото цял живот с болки в гърба . Струва ми се удобно за деца .
Много е важно родителите дали са свясни. На 17-18 ми откриха такова сколиоза и кифоза, гърбицата е от страната на лопатките, ребрата напред излезнаха. Лошо е че 1 час да седя права и страшно заболява кръст, таз, гърба. На последък ме боли свивката на кръста и защото съм се изгърбила много.
 Много важно е правилно да се сменят  матрака с ортопедичен, твърд, дори под него да се сложи шпертплат, едно време нямахме пари, два пъти съм ходила на Павел Баня и нищо не помогна. Сега сама виждам че има огромна вина майка ми и аз че нв правех редовно упражненията, защото нито имах дъска нито кой да помага. Нямаше пари за корсет, ластика нищо не помогна. Веднага трябва да започне плуване, а хубаво е 2-3 пъти на ден да прави упражнения с инструктор за затваряне на крилцата които се появяват -самите лопатки се отварят напред. Така ме боли, но имам вина аз и майка. Ако искате да го мотивирате заведете го в ортопедията да види прегърбвни лвли и чичковци, ако не да му покажа моят 35 < и веднага ще се мотивира.  Cry
Днес гледам има много хубави упражнения в къщи с подходящи средства като ластик или във фитнеса да закали мускулите около лопатките и да се поизправи.

Общи условия

Активация на акаунт