Bulimia - help

  • 1 974
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте всички !!!

Имам булимия. Не е класическа форма (т.е. със повръщане), но има моменти на здраво преяждане - последвано от диети или сериозни тренировки (също форма на булимия). Осъзнавам проблема, на ясно съм че това е булимия и въпреки всичко не мога да се справя. Посещавах диетолог от който съм исключително доволна. Направиха ми режим на хранене, но проблема продължава ....

Има ли някой с опит? Дайте съвет

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Имам приятелка, която е доста зле, вследствие на булимията. Съветвам те да потърсиш психологична помощ - има специалисти, които работят в тази област. Хубавото е, че не повръщаш!!! Ами, друго, което бих могла да те посъветвам е да осмислиш живота си по някакъв начин - любов, учене или работа, които да ти доставят удоволствие, въобще неща, които да изместят мислите ти от желанието да се натъпчеш!!! Успех!!!

# 2
  • Мнения: 1 942
Ами то тогава всички с наднормено тегло са булимици!  Laughing Всички са на диети /зверски според годините и акала им/ и после идва момента с освинването  и после пак диети и глад Joy Ако очакваш да нямаш апетит щото си на диета или щото искаш да отслабнеш - няма как да стане. Да имаш склоност към напълняване и да се поддържаш слаба означава не да минеш на диета, а за винаги да приемеш определен начин на живот и хранене. Хубаво е, че си потърсила специалист! Успех  Peace

# 3
  • Мнения: 599
Това е сериозен проблем, добре че не се е задълбочил, защото анорексията и булимията са 2 етапа на едно и също заболяване. Моят съвет е да потърсиш помощ от психолог, а едновременно да опиташ с иглотерапия - повярвай, има ефект. И върху проблема с теглото, и върху проблема с психиката. Много добър иглотерапевт е д-р Нин, кабинетът му е на ул. Клокотница, много близо до Хр. Ботев, но номера не си спомням. Потърси го непременно  Peace А след това диетолог може да ти състави режим, както по-рано.

# 4
Благодаря за съветите,

Отдавна си мислия че е време да се обърна към специалист, но все се надявам да се справя сама. Вярно е че голяма част от проблема го преодолях (поне вече не ме е срам да говоря за това и от години не пия лаксативи и диуретици ) но мисля че за да се излекувам ми трябва специалист.

Накой знае ли добър психотерапевт, който да се занимава с това? Чувала съм за Мадлен Алгафари - какво мислите за нея?

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
За Мадлен Алгафари - мисля, че ще е добре! Успех ти желая и се бори!!!

# 6
  • Мнения: 1 559
Класически хомеопат би ти помогнал много. Горещо ти препоръчвам Екатерина чамурлийска - класически хомеопат,клиничен психолог и психотерапевт. Успех! Grinning

# 7
Класически хомеопат би ти помогнал много. Горещо ти препоръчвам Екатерина чамурлийска - класически хомеопат,клиничен психолог и психотерапевт. Успех! Grinning

M_Eli, hodila sqm pri klasicheski homeopath i sqm mnogo dovolna - pomogna no ne izchisti napqlno problema. Moje da ne sqm popadnala na dobra. Imash li coordinati na Ekaterina Chamurlijska ?

# 8
  • Мнения: 1 559
   Пускам ти координатите й на ЛС. Ние сме с много добри впечатления от нея, дано помогне и на теб! Praynig Скорошно справяне с проблема!

# 9

Общи условия

Активация на акаунт