Борба с ранното остаряване... Как? – 4

  • 108 307
  • 770
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 675
Ядях пържола в комбинация с картофи + бял хляб и все бях гладна. Joy
Кръвната захар ту се покачваше, ту спадаше и мен все ме гонеше вълчи глад.
Сега се чувствам прекрасно. Но това съм аз и съм наясно, че не всеки е като мен.

# 706
  • Мнения: X
Момичета, според вас мезотерапията кога може да започне да се прилага?
И удачна ли е за кожа/лице без много забележки освен по-широки пори на носа?

# 707
  • Canada
  • Мнения: 3 464
Следя с интерес дискусията от последните страници, но нямам намерение да се включвам в спора за и против въглехидратите. Кръвната захар може да се държи стабилна И без пълното изключване на въглехидрати. Вярвам всички правим разлика между прости и комплексни, и въглехидрати от живи храни.

Също така това, че много си чел, интересуваш се и знаеш не означава, че виждаш пълната картина. За протокола - от години ям без глутен, захар и млечни. Меря порции, макросите периодично ми се променят. Работя със специалист и консумирам ограничено количество въглехидрати, но никога не са ми били изключвани напълно. При последните изследвания ендокриноложката каза, че много хора могат само да мечтаят за подобни резултати, нищо че се влачеха като пребита, имах непрекъснато болки в мускулите и ставите, качвах килограми без видима причина и още куп екстри. Е, оказа се нещо много по тривиално от 90-те грама въглехидрати на вечеря и порцията боровинки на закуска.

Съветът за периодичното гладуване е много добър, редувам 12 часово всеки ден с 14 или 16 през уикенда. Повече от 16 не ми дават.

Та с цялата тази логорея исках да кажа, че общовалидна истина няма. Всеки организъм е различен, а и много динамичен.

И по темата - козметичката ми предлага вампирски лифтинг. Някой да сподели опит?

Скептична съм и май ще продължа с пилингите на есен...

Допълвам се - някой да е пробвал Bulletproof Brain Octane?

Последна редакция: пн, 22 юли 2019, 01:49 от Foncé

# 708
  • Мнения: 3 675
Докато бях бременна не успях чрез „балансирано” хранене да поддържам нивата на кръвната захар в норма и заради това се наложи да си бия инсулин. След като родих нещата се пооправиха, но бях на границата. В момента нямам подобни проблеми.
Нито аз ще започна да ям брашно и ориз, нито любителите на хляба и боба ще ги спрът и ще наблегнат на месото и рибата.

# 709
  • Canada
  • Мнения: 3 464
Добре де, наистина ли смятате че въглехидратите са единствено хляб, боб и ориз/картофи?!
Несериозно е това...

Последна редакция: пн, 22 юли 2019, 02:26 от Foncé

# 710
  • Мнения: 3 675
Добре де, наистина ли смятате че въглехидратите са единствено хляб, боб и ориз/картофи?!
Несериозно е това...
Въглехидратите не са само в хляба, боба и ориза, но там са в огромни количества.
В момента имам една опаковка кисело зеле в къщи и на нея пише 0,8г въглехидрати.
От 0,8г въглехидрати нито ще напълнея, нито ще се наложи да си свалям кръвната захар. Wink
Ориз: 79г въглехидрати; 351kcal
Кисело зеле: 0,8г въглехидрати; 21kcal
Храните с високо съдържание на въглехидрати са и високо калорични.
Ядките и те са висококалорични, но съдържат много мазнини и аз не мога да изям големи количества от тях, докато при хлябът, картофите и оризът нещата изглеждат по различно.
Не желая да агитирам никого да се храни като мен, особено бременни и кърмещи жени.
Моят начин на хранене не е за всеки.

Последна редакция: пн, 22 юли 2019, 03:07 от B&C

# 711
  • Canada
  • Мнения: 3 464
Ами аз не видях никой да агитира да се консумират спагети или пържени катофи с хляб.

Говорим за разумни и индивидуално съобразени количества комплексни въглехидрати от басмати, киноа, сладък картоф, такива от кокосово, елдово брашно, кисели плодове...

На мен те са ми нужни поради ред причини - за оптималното функциониране на щитовидната, за стабилизиране на кортизола и т.н. И за целта съм се доверила на специалист, а не на някой, който е прочел тук-там някоя и друга статия.

Имала съм и периоди с 450 гр. въглехидрати на ден и бях с 13% подкожни мазнини към онзи момент. На този етап това би било неприложимо.

Последна редакция: пн, 22 юли 2019, 05:03 от Foncé

# 712
  • Мнения: 1 144
От цялата дискусия не разбрах, за тотално изключване на въглехидратите ли се говори? Изключвате ли и плодове и зеленчуци, съдържащи въглехидрати?
Темата, според някои, не е за тук, но мисля, че диетата стои на първо място в борбата с ранното остаряване и би следвало да е постоянно дебатирана. Още повече, че дори и сред специалистите има спорове.

# 713
  • Мнения: 9 200
Точно за тук си е темата, защото храната е това , което си ти/ядеш/!
Колкото и статии да чета, всички пишат в общи линии едно:
Не трябва да се гладува, трябва да се яде до 5 пъти на ден малки порции,хранене до 19-20ч.
Не трябва никога да се забравя, че ако някой яде хляб и слабее, то друг може би пълнее от плодове!
Много са факторите и е строго индивидуално, за това какво да или не в  менюто:Години;Метаболизъм; Ген!!
тези са светата тройца при определянето на начин на храна.

Относно стареенето и борбата с бръчките Аз Дебел човек с бръчки не съм видяла, независимо от възраст, за сметка на което слаби скумрии с изтощен вид и бръчки по лице,ръце доста!

Тук лека логорея
Аз лично
Скрит текст:
не мога да гладувам, ако не похапна нещо и то в никакъв случай не е плод, корема ми къркори и се издува от газове-става като на сомалииче Wink, събират ми се границите на кръвното, започвам да подбелвам очите и нямам сила и желание за нищо. Общо взето нямам ищах за живот Mr. Green
Затова диетите като такива не ми вършат работа.
Начин на хранене обаче си е цяла друга "бира", позволявам си всичко, което ми се прияжда  Wink, но ако днес претъпча с мусове и сладкиши защото това иска тялото ми, то може после със седмици да не посягам към тях.
Сега съм на нов етап "Вкус се възпитава" Намалила съм приема на хляб и тестени, но това не означава че не пригризкам солети чипс и другии вредни храни от време на време, бобовите и картофи ориз спагети, също съм свела до минимума /ако ми се прияде хапвам/ но се старая да не ми се Mr. Green
Както е казано прекален светец и богу не е угоден.

# 714
  • Мнения: 9 991
Бял хляб, почти не консумирам, не ме наяжда. Ако ям картофи, то са без хляб. Сладко рядко си позволявам, също алкохол и газирано. Ям по 2-3 пъти на ден. Плодовете които преживям често не ги броя в ядене. Пълномаслено мляко, истинска захар по възможност кафява. Също ям ли сладко на другия ден имам пъпки. Ям докато се нахраня, нямам постоянен глад. Често започвам храненето си с голяма салата+ 3 филии хубав хляб с нещо си, това Ще ми стигне за вечеря. Постоянен глад имах след диети и гладуване в пубертета, с режим на хранене, което беше зор го коригирах. Този кошмар на никой не го пожелавам. Въглехидрата ми е 70-80% от яденто. Като вляза в магазина от плодовете и зеленчуците започвам. Всъщност давам повече пари за зарзавати, отколкото за нормална храна. Яз си ги обичам, изцяло се наслаждавам на този си режим.
П.п. Разделното хранен също много помага. Салата с хляб или салата с картофи, или салата с риба. Бял хляб+ свинска пържола+пържени картофи с два домата да се преглътне не е балансирано хранене. Ако му и ударите биричка за разкош + никакво движение ще сте поне 20 кг. над нормата.

Последна редакция: пн, 22 юли 2019, 08:43 от adelinda

# 715
  • Мнения: 18 542
soul81, чакам да ми кажеш дефицит на какво ще имам ако не ям въглехидрати.
Миоки, темата не е за индивидуални безплатни консултации по нутрициология.
Аз консултация от теб и пари да ми дават, няма да приема. Опитвам се да те накарам да кажеш нещо конкретно и по същество, а не общи приказки. Ясно ми е, че не можеш да отговориш на въпроса ми.
Ще ти кажа - на нищо, защото няма незаменими вещества, които не може да получиш или тялото да си произведе от протеини и мазнини.
Не знам какво е "нутрициология", някаква нова наука явно.
_____________________________________

78-80% от енергията от въглехидрати, а протеини, а мазнини? С напредването на възрастта, протеините са много важни за здравината на костите и добрия вид на кожата, а мазнините за правилното функциониране на мозъка и оптималното усвояване на мастноразтворими витамини от храната.
Съотношението Омега 3 към омега 6 е изключително важно за контролирането на вътрешните възпаления в организма и предпазване от сърдечно-съдови и автоимунни заболявания.

Едно е на хартия какво пише, че консумираш, друго е какво усвояваш в действителност от храната.

Само един пример ще дам. Който се интересува повече, може да си потърси инфо и за други храни.
Желязото в спанака е средно 36мг/100гр но се усвоява само около 2% и вида му е под форма, която не се биодостъпна докато желязото от месо е с процент на усвояемост между 15 и 35% и е във форма директно достъпна за използване от организма.
Отделно спанакът идва с високо съдържание на оксалати, които се свързват с калция и пречат на усвояването му. Ако имате и не съвсем здрав стомах, картинката става още по-неприятна.
Всички сте чували за оксилатни камъни в бъбреците предполагам.

Та нещата не са черно-бели и за съжаление, модерната наука за правилното човешко хранене е пълна пародия. Докато сам не се разровиш и не започнеш да разграничаваш фактите от измислиците, ще продължаваш да си мислиш, че балансираното хранене (каквото и да значи това) и калорийния дефицит са най-важното нещо, за да си здрав и във форма и в напеднала възраст.
   

# 716
  • Мнения: 26
Темата е за ранното остаряване и май лееесо се поизмести в полемика между поддръжници на НВВМХ и техните опоненти.

И за да съм в тон с дискусията, но и да има смисъл да е  в тази тема, ще поделя, че за мен употребата на захари е една от главните причини за преждевременното остаряване.Така желания от дамите колаген не се усвоява когато приемаме захари, поради процесите на гликиране в организма. Затова гледам да не употребявам никакви сладкиши изобщо, много умерено картофи, почти никакъв ориз и хляб. Полезни мазнини - зехтин, качествено френско краве масло, кокосово масло следя ежедневно да присъстват в храненето ми. Дотук ми харесва низковъгрехидратния и високо мазнинен режим. Но...прекалено ниските въглехидрати, така че да се ограничи до мининум приема на зеленчуци, не одобрявам изобщо. Храня се и със зеленчуци и умерено с продове, като никак не прекалявам с последните, особено ако са сладки - круши, грозди и банан .Кръвните ми показатели са идеални. Приемам добавки като колаген, хиалуронова киселина, Q10, омега 3 и адаптоген. Движа се доста, ходя и на танци. Смятам, че изглеждам мн добре. Но докато не си направих консултация с естетичен дерматолог, не постигнах визията, която исках. Mr. Green

# 717
  • Мнения: 10 211
Добре, че има хора, които могат да изразяват мнение без да изпитват потребност да "накарат" някого нещо, защото опитите за накарване винаги са жалки, безуспешни и водят до преждевременно състаряване. Въпрос на интелект е човек като чете нещо да може да види конкретиката. А иначе и аз много внимавам какво чета и от кого, силно подкрепям това, и определено не бих следвала сляпо препоръки против стареене от човек, който се е докарал до там от компетентност, че му е наложително да маже силно агресивни химии ежедневно, в противен случай, ако пропусне дори ден, цитирам дословно самия човек, "ще ми падне лицето"....

# 718
  • Мнения: X
Момичета, според вас мезотерапията кога може да започне да се прилага?
И удачна ли е за кожа/лице без много забележки освен по-широки пори на носа?


Ако слушаш дерматолозите, то още в детска възраст трябва да започнеш с интервенциите. Профилактично Wink

# 719
  • Мнения: 18 542
soul81, личи си колко четеш с разбиране, мда.  Laughing
Явно има някаква класация на агресивна и неагресивна химия, с която не съм запозната, а ти имаш кристално кълбо (или ми следиш из късо постовете), че знаеш какво точно ползвам, сравняваш го с тази незнайна класация и раздаваш квалификации.

mey_si, като всяка друга процедура, няма строго определени граници. Всекиму според нуждите, възможностите и желанието. Peace
 

Общи условия

Активация на акаунт