Всичко за всички марки гел лакове - 11

  • 76 679
  • 739
  •   1
Отговори
# 270
  • Враца
  • Мнения: 800
Капчиците са много яки. Ще станат в каквато форма искаш само с прозрачен изграждащ гел.  Peace

# 271
  • Мнения: 3 199
Значи и аз няма да ги матирам всеки път, а ще полирам с гладката част на пилата. Не знаех, че така може да се прави преди гел лака. А мажеш с олио върху гел лака ли? Това защо?

# 272
  • Враца
  • Мнения: 800
Маслото пропива в нокътната плочка под кутикулите, а и омазнен нокът (в долната част на свободния край, където не е лакирано) не попива вода, следователно не е предпоставка гел лакът да се отдели от нокътя. Така си го обяснявам аз.

# 273
  • Мнения: 103
Тоя топ на блускай много ме дразни, пека го по два пъти ,че ми се струва неопечен. Чудя се дали да махам лепкавия слой преди втория път?

# 274
  • Мнения: 103
Възможно ли е някой да ми препоръча безкиселинен обезмаслител и да ми обясни наистина ли киселинния е толкова вреден Simple Smile защото ако не е , да си поръчам блускайския праймер

# 275
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Мога да ти препоръчам фрешерът на Коди. Той си е точно безкиселинен обезмаслител. Колко е вреден киселинния не знам ама знам,че ако се докосне до кутикулите пари и боли. Веднъж маникюристка ми го причини и ми идваше да я застрелям. #2gunfire

 Относно топът на Блускай напоследък доста народ се оплаква,че им се пука и не държи. Аз имам от старите шишета и чат пат лакирам дружки с безпроблемни нокти с него. Държи се добре. Едната си сменяла оня ден крушката на фара на Пежото сама  #Crazy и лакът и си е ОК. За мен това си е сериозен краш тест  Joy.

# 276
  • Мнения: 74
Здравейте отново Simple Smile
Изникна ми още един въпрос - в началото на темата прочетох, че използвайки Коди - 1во се слага Fresher, след което се слага Primer ( или Ultrabond). Аз досега като съм ходила при маникюрист - след изпиляването са ми слагали само Праймър (обезмаслител).
Та каква е разликата между тези две течности Fresher и Primer, използвате ли ги и двете или може и само едното Thinking

# 277
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Фрешер е безкиселинен обезмаслител и се комбинира с ултрабонд не с праймер,койте е киселинния обезмаслител. Да ползвам и двете фрешер и ултрабонд,но пак повтарям,че моите нокти са проблемни. Ултрабонд слагам само по свободния край  и най-много милиметър от плочката.
 

# 278
  • Paris, France
  • Мнения: 14 032
Значи и аз няма да ги матирам всеки път, а ще полирам с гладката част на пилата. Не знаех, че така може да се прави преди гел лака. А мажеш с олио върху гел лака ли? Това защо?
Не всички бази седят на нематиран нокът. Полира се ако има проблем със свалянето или под нелеща се база. Стриплак на Алесандро се поставя на полиран нокът. За маслото ферий го е обяснила идеално. bouquet

Тоя топ на блускай много ме дразни, пека го по два пъти ,че ми се струва неопечен. Чудя се дали да махам лепкавия слой преди втория път?
2 пъти по 5 секунди или по 15 минути печеш? В колко ватова лампа и лед, ув или комбинирана? Без да знаем не можем да ти помогнем  Embarassed. Лепкавия слой съществува поради това, че инхибитори, добавени в продукта пречат на изпичането когато са в контакт с кислорода във въздуха. Като го махнеш, и да допичаш, горния слой няма да се изпече. Махаш накрая.

Киселинният обезмаслител е вреден, да, но и много опасен. Може да предизвила изгаряне, да прояде нокътя до кожа и е силен алерген. Задължителен под акрил, нужен при мазни проблемни нокти и излишен за разтворими гелове и гел лакове освен при системно отлепяне за което ултрабонд не помага. Шири се мнението, че ултрабондът е по-лек праймер. По- лек е и щадящ ако попадне на кожа, но според мене създава по-яка връзка с гела от киселия праймер ако гелът е без киселина или некиселинен (две различни меща са - некиселия съдържа стабилизирана метакрилна киселина под форма на метакрилат а този бе киселима не). Аз не ползувам праймери под лака и не мога да препоръчам. Имам няколко, естествено Mr. Green. Принцесата го е разяснила много добре макар и накратко.

Фрешерът е алкохол + стабилизиран ацетон. Ползувам спирт и нямям оплаквания. Някои фрешери имат вътре и праймер. Такъв е Скръбфреш. Други като ОПИ бонд и Гелиш клензер са си спирт и асетон и са излишни според мене а нямам и място.

Ако имаш проблем с отлепване ултрабонд по свободния край би помогнал, но фрешер не. Там където си сложила ултрабонд лакът се маха само с пилене понякога. Най-якия ултрабонд е протеиновия бонд на Органик нейлз или Янг нейлз. За Коди чета че е хубав. Моят е на Сенсейшънейлз и си седи опакован откакто свалях лака на приятелка, която се беше омазала с него. Нахвали ми го че е як и наистина е! Гадта няма сваляне.

Последна редакция: пт, 23 юни 2017, 01:50 от Nevena Virolan

# 279
  • Мнения: 103
Благодаря , Невена. 36 вата ув лампа по 2 мин ми е печенето, т.е. по 4 пека топа.
Ми да си взема на SNB ултрабонда...до сега съм ползвала пак snb ph balance.но ме светнаха , че бил за обикновен лак и сега съм в шок, какво да си поръчам... честно полудях

# 280
  • Мнения: 6 558
Момичета, може ли няколко въпроса? Hug
На колко време си правите почивки от гел лаковете? "Почивката" в какво се изразява - не носите никакъв лак през това време или минавате към обикновен и колко време "почивате"? Много ли се нараняват нокътните плочки след употреба 4-5 пъти през 2-3с седмици да кажем /предполагам, че средно това е продължителността на смяна/?

Разликата м/у UV лампите и LED лампите в това ли се изразява? Има ли нещо пропуснато?
http://uvlampa.blog.bg/lifestyle/2015/01/16/razlikata-mejdu-uv-l … -za-nokti.1330820
Излиза, че UV-то е по-практична от гл. т. на това, че работи с всички видове гел, въпреки останалите плюсове.
 Hug bouquet

# 281
  • Мнения: 5 892
Аз не почивам.

# 282
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
Нямам точно определени периоди през които "почивам", и не го правя заради нокътната плочка, защото тя си е перфектна, а по- скоро защото съм си накупила, а и продължавам, доста от обикновените лакове, които обожавам и не искам да се лишавам от тях. Има периоди, през които сменям лака през 2-3 дена, и тогава също ползвам обикновен. С две думи- въпрос на настроение.

# 283
  • Мнения: 103
Аз карам 2 седмици с гел лак, една  със заздравител.  От скоро ползвам гел лак и не съм много компетентна  .

# 284
  • Paris, France
  • Мнения: 14 032
УВ лампите пекат всичко, но по-бавно и лъчите им са по-вредни от лъчите на ЛЕД лампите за нокти, но по-малко вредни от солариум. Пика на светлината, която катализира (втвърдява) геловете е около 350 нанометра и е невидима за човешкото око. С времето намаляват интензитета си и крушките трябва да се сменят на всеки 3-6 месеца дори и лампата да не се ползува. В тях могат да се сменят крушките с нови комбинирани крушки, които имат по дълъг живот и не намаляват интензитета си а изпичат 2 пъти по-бързо продуктите за лед. Имат 2 пика а 365 и 405нм и пекат идеално всички продукти. Тези 9 ватови крушки са универсални и стават за всички генерични УВ лампи, но не и за ув лампи със специални цокли и индукционен баласт като тези ма СНД, например. Има и 6 ватови, но не са универсални и са слаби. Има и Лед крушки с пик само на 390 или 405 или 410нм, някои са 9 а други 6 ватови. Някои са с универсален цокъл а други само за лампи с определен вид платки.  В момента в алиекспрес комбинираните крушки са 20€ за 4 броя. За мене тези лампи са отживелица, защото са обемисти, тежки, бавни и несигурни (не се разбира лесно кога да се сменят крушките), но имам такава и си я пазя за всеки случай. Не бих я купила ако купувах сега. За гел-лак минималната мощност е 36 вата.

ЛЕД лампите пекат само продукти формулирани за ЛЕД лампи и някои УВ продукти, но е неправилно в тях да се пече продукт, който не е изрично предназначен за такава лампа. Работят на дължини между 375 и 410нм. Специфични са и много фирми държат продуктите им да се пекат в техните си лампи, в които са ги тествали. По-безвредни и бързи, но лампичките се намират и сменят трудно, защото за смяня лампата се разглобява и има свързване на кабели. Ако няколко лампички изгорят е по-лесно и често по-евтино да се купи нова лампа. ЛЕД лампа под 36вата не пече никакъв гел или гел лак качествено. ЛЕД светлината не се отразявя добре и трябва да пада директно върху нокътя а в по-малките лампи това не е възможно. 9 и 12ватовите лед лампи от алито не могат и за 5 минути да изпекат гела в ъглите, камо ли за 10-30сек както пише в статията. Новата на Сенсейшънейлз може, но не и на извити нокти на краката. Най-добрата и евтина немаркова е подобието на 18G gelish 48в в али, която е със сенсор.

Има комбинирани лампи. 2 вида са.

1) Със спирала ув и отделни лампички лед - CCFL LED. Ок са, но спиралата е само ма тавана и не изпичат добре всички ув продукти. Преди ползуване спиралата теябва да загрее 2-3 минути иначе не пече качествено.

 2) UV LED с комбинирани лампички, пекат всичко и много добре, повечето имат сенсор и в тях влиза цяла ръка. Всичките им лампички излъчват светлина с 2 пика - 365 е в ув спектъра и 405 или 410нм. Загряват яко и не бива да се ползуват над 5-6 минути без почивка, защото интензитетът на лъчите намалява а и се изхабяват по-бързо. Много пишещи тук ги имаме. Някои имат дисплей за времето. Препоръчвам ви да си вземете затворена отьад с поне 30 лампи. Не гледайте ватовете, защото някои лампи се водят 48 вата, но само на хартия. В действителност една лампичка е 1 ват и колкото лампи толкова и ватове. Тоест, моята е 30 вата, сън4 е 36 вата, сън5 е 24 вата, сън9 е 15в а сън9 плюс е 18в.  Загледайъе sunone sun1, sun2, sun3 sun4 в алиекспрес и питайте продавача с колко лампи са вътре! Ако е над 30, пече всичко в пъти по-бързо и качествено от УВ или ЛЕД лампа и вземайте смело най-евтината.

За професионална употреба в амазон Abody 48w uv led lamp е с европейска фактура и безпроблемно осчетоводяване. Има и други с фактури, но питайте продавача!

Преди да купите се уверете, че:
1) Продавачът е читав и бързо праща стоката и отговаря на писмата.
2) Лампата има сенсор - голямо удобство е и не скапва копчетата.
3) Копчетата са отгоре ако е за лична употреба - веднъж се напарих от 5мин висене, защото вместо 2мин бях я сложила без да видя на постоянен режим.
4) Достатъчно мощна за гел-лак, гел и топ без лепкав слой и поема цяла ръка.
5) Лека и необемиста - металните като тази на ОПИ са мор ако паднат върху краката.
6) Дълъг шнур със заземяване или бушон, защото трябва да се включва директно в контакт и никога разклонител или удължител с риск намаляване на мощността или изгаряне ма лампата. Да е най-малко с 12 вата над мощността на лампата.
7) Лампата е за 220v EU plug ако е за България и със съответните за страните щепсели и волтове ако ще я ползувате другаде. Има лампи с двоен волтаж 110-220волта, които работят и в САЩ и в Европа без нужда от трансформатор. Само преходен щепсел е нужен.

Липса на дъно и дисплей според мене не са фатални. Излишни са и лампи за две ръце. Две ръце се вместват спокойно поставени една над друга в лампа за цяла ръка (в която се вмества и палеца).
Лампата се увива в стара кърпа и съхранява в кутия за да не прашасва. Преди ползуване на нов продукт изпичането се тества върху изкуствен нокът. Лед светлината си е не съвсем безвредна и се ползува внимателно и без дълго гледане на лъчите.
Не се лъжете да купувате ултра мощни 60-66 ватови лампи. Само парят и са тежки и скъпи а времето за изпичане е с 5-10сек по-малко. Дълги гаранции и обещания за 90 години нвпрекъсната работа също са излишни, защото индустрията се развива и излизат по-мощни, безвредни и евтини новости.
Негативите на рекламираните от нас модели:
Sunone, Sun1 - от дупката отпред излиза много светлина. Ако не внимавате могат да ви пратят боклук с 5 лампи на тавана, който да не може нищо да пече. 15 лампи на тавана! Може и да дойде без дъно, но това не е фатално. Вентилаторът, ако изобщо е монтиран е убасно шумен. Моята няма.
Sun2 - някои са със 27 лампи вместо 33. Копчетата са отзад.
Sun3 - няма лампи на задната стена и ако ръката иде по-навътре свободния край не се изпича. Вътре е черна а черният цвят поглъща светлимата. Времената за печене, обаче са като сън1 и 2 и явно е много мощна
Sun4- черна вътре
Sun5 - не изпича добре някои матови топове и ако е без дъно от дупките отстрани излиза толкова светлина, че сготвя геловете, намиращи се на около 10см.
Сън6, Sun8, Sun9, Sun9 plus- не изпичат качествено повечето камуфлажни гелове, матови топове, но изпичат добре повечето ЛЕД гел-лакове и всички лед продукти за Гелиш за 1-3 мин. Отворените сън6-сън9 имат мъртви зони, излъчват доста светлина отвсякъде, но са леки и преносими.
Sun7 - само 5 лампи на тавана и 20 общо.
Sun10 - не я познаваме, но по отзиви в али не печала всичко и май е лед а не комбинирана.
Успех

Последна редакция: сб, 24 юни 2017, 13:52 от Nevena Virolan

Общи условия

Активация на акаунт