Изборите в Европа през 2017 и 2018 - Франция, Германия и Италия

  • 64 221
  • 1 049
  •   1
Отговори
# 1 035
  • Мнения: 5 500
Аз не съм забелязала масова миграция при сърбите.Сега дали е защото за разлика от нас,по-трудно става с документите-не знам,но мисля че не това е причината.

КР става привлекателно място не само заради цените,играят и др.условия-климат,престъпност,атмосфера.
Ние няма как да цъфнем-че бедняците англичани са си купили къщи по селата за по 5000 лв.
И с аутсорсинг бизнеса в София пак няма да цъфнем,само закрепваме временно положението.
Обаче например АлиБаба Mr. Green ще стъпва в Пловдив с голям преразпределителен център-тази новина например ме радва.

Последна редакция: пт, 08 юни 2018, 12:40 от michelle_ma_bell

# 1 036
  • MI
  • Мнения: 11 797
Джон, за БВП говорех във връзка с дълга, че не се гледа абсолютната сума на дълга, а съотношението с БВП. Няма значение точно колко хора живеят в страната в този случай, просто защото се гледа реално дали можеш да си плащаш дълга с тази икономика.

Не мисля че толкова бързо ще се развият нещата, новото правителство на Италия дава сигнали че ще си гледа италианските интереси - най накрая. Т.е. няма да рискува заради Крим, по-скоро ще наддава по този начин за да не се видят голяма отстъпка намаляване или премахване на санкциите например. Имайки предвид какви драми бяха докато се създаде правителството, с изненадващи ходове, заплахи какво ли не, предполагам че и във външната политика ще има доста подобни ситуации за да се постигне накрая желаното или поне голяма част от него. Т.е. очаквайте изненади и доста театър. Simple Smile

Мишел, най-добре наистина да оставим темата. Ясно че няма да иска никой, особено малък, фондовете с тази бюрокрация. На луда калинка те правят, кой е луд. Казвам просто че повече от половината от тези проблеми са си наша вина, самият факт че Полша и Унгария се справят повече от успешно с усвояването им, а ние - не говори сам по себе си. А сръбските политици най-вероятно просто крадат малко по-малко от нашите.

# 1 037
  • Мнения: 5 500
Мишел, най-добре наистина да оставим темата. Ясно че няма да иска никой, особено малък, фондовете с тази бюрокрация. На луда калинка те правят, кой е луд.
Да де,ама пак въртим в омагьосания кръг,че ония уж давали нещо,пък накрая излиза едно нищо.
Явно си права че много крадат,то друго обяснение май няма логично.
Освен да се прави цялата тая работа нарочно и целенасочено.Вече съм склонна и на такива мисли.

Джон, Орбан отдавна съм го признала,трябва да се изучава в учебниците!Наште на един от последните форуми даже не изпратиха представител в Китай,а Орбан им отиде на крака с цяла делегация.Направо да ти се дореве ... то бива некадърност,бива ,ама ... абе нямам думи.

Като най-големите глупаци се отказахме от тръбата,
сега и пътят на коприната ще ни заобиколи,
не периферия на империята,
а периферия на г?за на периферията ще си останем.

Последна редакция: пт, 08 юни 2018, 13:00 от michelle_ma_bell

# 1 038
  • Мнения: 17 390
 да наистина трябва да се изучава. Първо човека е прагматик. постоянно го набеждават, че е фен на Путин, но тоав не му попречи да гласува за санкциите и да отзове руски посланик.
Създаде огромно производсво, разби монополите, докара мощни инвестиции (при разбити монополи и заплахи че ще изгони инвеститорите!!!), изплати 20 милиард външен дълг за два мандата, изгони МВФ, записа в конституцията че форинта е нацинална валута, тръгна на много силни икономически взамовръзки с Китой, който прави инфраструктурата на Унгария., намали рязко данъците, направи социална държава, изгони НПО-та на Сорос, беше избран 4  последователни мандата, 3 от тях - с над 66 процента, проведе референдум и 90 процента от уцастващите се обявиха срещу имигрантите.... Днес се говори за Орбан - икономика.
Орбан наистина трябва да се изучава- Сорос и хората му вият от яд и го наричат Диктатор, защото имал над 70 процента. Излиза че и Меркел е диктатор. Преди в Югославия соросо не признаваше исканията на сърбиет да останат една федерация с черна гора (52 процента), защото трябвало да бъдат поне 55 процента за да е легтимен, като направиха над 70 процента в КРим - нереалистични били цифрите. Е, специално ще поберем референдумите в цифрите между 55 и 70 за да му изнася на него.
Орбан трябва да се изучава, това е новият Чърчил.

мишел не само от тръбата се отказахме. Отказахме се от Бургас-Александропулис, посел от Южен Поток,после замразихме АЕЦ Белене. Германия си построи Северен поток и се кани да строи северен поток 2, Турция иска Южен Поток да мине през нея,  и строи Атомна централа точно до нас. Ние влошаваме отошенията с Русия, а турция купува  ракети C-400 от Русия и строи огромни плажове близо до инстанбул с ниски цени и високо касечство, където освен турски задължително всички говорят на руски и нещо като втора Одеса, защото е фрашкано с руснаци. Говорим за Турция -любимото дете на САЩ. пък ние си даваме д-то ту на изток, ту на запад и не получаваме нищо срещу това.

Последна редакция: пт, 08 юни 2018, 13:15 от Джон Сняг

# 1 039
  • Мнения: 5 500
пък ние си даваме д-то ту на изток, ту на запад и не получаваме нищо срещу това.
Ами то така става с пачаврите накрая,ниска продажна цена и никакъв интерес от нови инвеститори.

Трябва да престанем да си даваме д-то и да се стягаме.Щом Унгария го може,значи трябва и ние да го можем.

# 1 040
  • Мнения: 17 390
много бързо ще се развият нещата защото до 30 юни трябва да се затворят един куп теми. затова  сега върви прегрупиране на силите.
Ние трябав да опитаем финален щурм за Чакалнята, макар да не е много сигурено, че ще имаме успех.
Макрон трябва да натрупа точки с външна глобалистка политика и анти-меркелски фронт.
Италия иска да издуха имигрантите и да смъкне санкциите, както и да си осигури безлихвени дългосрочни заеми
А полша и Унгария искат да се преразгледа бюджета  в частта за селското стопанство.
Извън това ще има критики и към новият Регламент 679/2016
А САщ през септември се задават частичин избори, а през есента - продължение на данъчната реформа
Във Влекобритания зее бунт на консерватори срещу Мей, а от 30 юни Сорсо започва референдум анти-Брекзит.
И разбира се до 30 юни има избори в турция
Много неща трябва да станат до 30 юни, но като цяло - прегрупиране на силите.

да, УНгария като  територия е по-малак от нас, като население не е много по-голяма а в момента е четвърта-пета Велика сила. ЕСтония е в пъти по-малак от нас,  и като население и като площ но също рязко тръгна напред. ИРландия също е кажи речи колкото нас, ако не и по-малка, но направиха знакови банкоив реформи сега са много напред. А Швеция имат два пъти по-голям стандарт от Германия, без да са в ЕС въпреки че населението им  е ужасно малко спрямо територията. ЕДна малка Швейцария също има огромен стандарт, без да са в ЕС. Но тези държави имат строги регулации, нулев толеранс към корупцията и са много социални (Швейцария не е социална - но пък е банков рай). Ние не можем да се похвалим с нито едно от тези неща. Защо ли?

# 1 041
  • Мнения: 5 500
Много неща трябва да станат до 30 юни, но като цяло - прегрупиране на силите.
Викаш в мелето,може и да ни излезе късмета  Laughing

# 1 042
  • Мнения: 17 390
Може, може...макар да не го вярвам.
губим ценно време.
И за Македония съм почти убеден че Гърция и макетата ще си стиснат ръцете на 1 юли и ще обявят името Северна Македония, което не е в наш интерес (голяма грешка, че се надупихме на САЩ и не участваме в преговорите), и името Охридска Архиепископия ще признаят и ще посегнат на  Екзархията като правоприемник на ОА,  и в ERM II няма да ни приемат големите, а ще ни кажат - подайте си молбата на 30 юни, и на 1 юли ще ни кажат - отлагаме ви за след две години, сега не е удобно...
то трябва да си дипломатически активен, и много ловък, а не да  правиш каквото наредят Германия и САЩ.
сега имахме уникален шанс - 1 година бяхме европредседатели можехем да оказваме натиск и за членството си в еврозоната и  върху спора на името и за езика и за църквата на Р Македония. изпуснахме невероятен шанс.
Две срещи имахме - със Вселенския патриарх  и с Руския и изобщо не повдигнахме въпроса за статута на Македонската църква, а вместо това слушахме Вартоломей да ни гълчи и гледахме как вицепрезидентката му паад на колене, при положение че на българския партиарх не целува ръка.
нека добавим, че ние сами си провалихме  шанса да имаме Председател на ООН - излязохме с две кандидатури. Защо  - защото кандидатката ни била комунистка. УНИКАЛНО! те всички бяха комунистки, този която спечели -  човека на Барозу - се е снимал до Станишев на Бузлуджа, но не е българин! Всички дипломати казаха, че в близкия половин век, такъв гаф - държава сама да си проваля кандидата, като вади втори кандидат и праив кампания срещу първия - не е имало и че това е за учебник!

въобще този министър-председател не се отличава с някаква кадърни външни министри.

Последна редакция: пт, 08 юни 2018, 13:44 от Джон Сняг

# 1 043
  • Мнения: 5 500
И за Македония съм почти убеден че Гърция и макетата ще си стиснат ръцете на 1 юли и ще обявят името Северна Македония,
Да,натам вървят нещата за съжаление.

Много е важно какво ще стане на есен в САЩ.Дано Дончо да устиска.

ПП.Винаги когато си мисля че по-голямо падение на външен м-р не може да има,новоназначеният ме опровергава.

# 1 044
  • Мнения: 17 390
да много е важно какво ще стане есента в САЩ. И аз съм на твоето мнение, но подозирам, че няма да успее. Много е силна пропагандата срещу него, още повече, че Вашингтон е на демократите, той е много нетактичен, а разликата между републиканци и демократи е много малка - 51 на 49 човека. Освен това Дончи май не е назначил всички съдии, които се одобряват от Конгреса, та света може да му се види тесен.

# 1 045
  • Мнения: 5 500
да много е важно какво ще стане есента в САЩ. И аз съм на твоето мнение, но подозирам, че няма да успее.
Рано е още да го отписваш.
Холивудските соросоиди може да си лаят колкото си искат,
но в САЩ т.нар. мълчаливо мнозинство е и въоръжено.
Това не е лигавата Европа с курабийките на баба Меркел.

# 1 046
  • Мнения: 3 822
...сега имахме уникален шанс - 1 година бяхме европредседатели можехем да оказваме натиск и за членството си ......
Добре де, вие сериозно ли вярвате, че в качеството си на домакин, една страна, която и да било тя, има наистина роля, различна от тази на припкава камериерка в хотел? Ако беше така лесно да поставиш прът в колелото на големите финансови и политически интереси... ехеее.

Последна редакция: сб, 09 юни 2018, 10:13 от Защо ме търсиш?

# 1 047
  • Мнения: 17 390
разбира се.
Когато си домакин имаш възможност да оказваш натиск.
както е известно у дома и стените помагат, затова когато има спортни мачове, всички искат да са домакини - съдииите свирят по съвсем друг начин. 
Ето например че сега като сме домакини и изведнъж започна затопляне с Р македония защото от нас зависи да ги признаем. Проблемът - от САЩ поискаха да не правим проблеми и Борисов се надупи. По същият начин в началото на нашето председателство ни обещаваха безпроблемно влизане в  Чакалнята на еврозоната, е сега изведнъж като наближава краят на европредседателството ни и още не сме подали документи, се заговори за отлагане.
На Русия не искаха да й позволят да е домакин на Световното, защото това е голямо влияние...
Друг е въпросът, че ние не се въпросът, че ние не се възползваме от това влияние - трябва смелост, решителност и гъвкавост.

# 1 048
  • Мнения: 17 390
http://www.segabg.com/article.php?id=908345- новина на деня - Макрон и Меркел са направили опит за труден компромис за реформите на ЕС, предложени от Макрон

# 1 049
  • Мнения: 17 390
http://www.segabg.com/article.php?id=910297 - ЕВропа най-накрая създава общ отбранителен мефханизъм. Осем държави са подписали включително и Великобритания, като се счита че това е начин тя да остане в пространството на ЕС и НАТО. Евентуално ще подпише и Италия, а след 4 дни ще дойдат от вишеградската четворка за  да изразят мнение. Най-ненадейно тази идея на Макрон ще заработи, макар и не с темпа, който  бихме искали.

П.С. някой няма ли да напише някакъв коментар, ащо ще за победата на ЕРдоган? всички ли са на море?

Общи условия

Активация на акаунт