ДЕСЕТИ клас - тема 56

  • 40 388
  • 192
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 17 921
Рано е и за немски примерно, дори учещите в езикови в масовия случай нямат в 10 клас нужното ниво, за да изкарат  DAF или DSH с резултати, достатъчни за следване навън. А ДСД пък нямат и избора по-рано да правят, само 1 срок на 12 клас е позволено.

# 46
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Русалке, не съм наясно с немския, но не трябва ли да подадат сертификат с ниво заедно с документите в началото на 12кл. Стана ми интересно, а за немски учещите вероятно е и важна тази информация. Ти там си най-наясно, май.

# 47
  • Мнения: 207
elan, може ли да дадеш информация за САТ.  Синът ми си го е харесал, защото бил за американските университети. Аз съм доста невежа. Иначе по план трябва да вземе сертификатите по англ. лятото след 11 кл.

# 48
  • София
  • Мнения: 17 921
Елан, документи за немски и австрийски университети се подават тепърва след  приключване на 12 клас и взета диплома за средно, демек  в края на юни/началото на юли. Затова не е късно сертификат да се вземе в 12 клас. Колкото за ДСД - там няма какво да се мисли, самите немци го пускат само 2 пъти годишно, по веднъж за страните от всяко полукълбо. И това винаги е  в 12 клас. За  другите немски сертификати може и по-рано, но лично аз не съм срещала дете със С1- С2 сертификат още в 9-10 клас. По английски има.. Хем за немския не е проблем да го заимаш  и по-рано, понеже си е баш доживотен, без каквито и да е условности на места да е взет 2 години максимум преди кандидатстването. Докато сертификатите  САЕ, СРЕ са малко дразнещи в това отношение. Голямата ми дъщеря на мейла си получила от университета много интересна оферта за практика в Сименс след 4-5 семестър и признат семестър от клона на университета й в Сеул. И хоп.. изискване за САЕ/ СРЕ, взет макс две години преди включване в програмата, тоест като вече студент. Е, малко е гадно,  някои деца са го имали още в 10 клас, после заради искане на университет за актуалност са го държали и в 12-ти, за такива програми ще го държат и вече като студенти.. Затова Саш е посъветвала да не се бърза... Поне за университета да е валиден.

Последна редакция: вт, 20 сеп 2016, 15:55 от пенсионирана русалка

# 49
  • Мнения: 683
Привет
Ето, ако на някой му е интересно как е  в гимназия в Канада
https://expatbgmum.com/2016/09/12/%d0%b2-%d0%b3%d0%b8%d0%bc%d0%b … 0%b0%d0%b4%d0%b0/

# 50
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Бебенка, аз също нямам подробна информация за САТ още, но има деца от гимназията, които са го взели миналата година, както и такива заминали за САЩ. Като имам инфо ще споделя. за сега мога да подам това https://collegereadiness.collegeboard.org/sat
Русалка, абсолютно съм съгласна с всичко. Дори си мисля че кембриджските изпити не са най-добрия вариант. По-трудни са от Айлтс например, а Айлтс се признава и в САЩ за разлика от CAE. В някои америсански университети искат изпита за език дори до 1 година.(което лично мен ме изуми, но пък от друга страна това дава актуално ниво на езика, което не може да се каже, ако си взел С1 например преди 2-3-4 години и си спрял да го поддържаш)

# 51
  • Мнения: 5 271
Не са във възраст за сертификати още - това е ясно, но на мен мисълта ми е - за да достигне до сертификат едно дете има да измине дълъг път. Примерно - да е минало нивата до С1 а и накрая да е направило едно сертификатно ниво - подготовка за съответния сертификат. Ще дам пример - ако едно дете сега е 10-ти клас и миналата година е изучавал В2  английски  на курсове, през настоящата учебна година би могло да се запише за С1. Ще го мине до края на 10 клас, а в 11 е добре да изкара една подготовка за сертификат, и ето че в клая на 11 клас съвсем естествено си идва времето за защита. Подобно е положението и с немския език когато се изучава на курс ( а и не само - моят по-голям  син е в немска паралелка, но сертификат ще държи на общо основание и подготовката за тест даф му коства години наред летни курсове за нива, а накрая ще мине и сертификатна подготовка).Нужно е и време за  тренировки за време.  Той сега е 11 клас, минал е С1 и скоро ще започне сертификатен курс. После ще тренира - с или без учител - зависи как се справя. Другата прлет съм му обещала няколко дни в София за тренировки вГьоте институт, и един пробен в ТУ. Така ако не му мине котка път на 09,06,2017 ще се яви на изпит и дано се справи така, че да не му се налага да го повтаря. Подобно ще е положението и с английския.  Затова казвам, че е време да се работи по отношение на сертификатите.

# 52
  • Мнения: 2 190
Не са във възраст за сертификати още - това е ясно, но на мен мисълта ми е - за да достигне до сертификат едно дете има да измине дълъг път.
Скрит текст:
Примерно - да е минало нивата до С1 а и накрая да е направило едно сертификатно ниво - подготовка за съответния сертификат. Ще дам пример - ако едно дете сега е 10-ти клас и миналата година е изучавал В2  английски  на курсове, през настоящата учебна година би могло да се запише за С1. Ще го мине до края на 10 клас, а в 11 е добре да изкара една подготовка за сертификат, и ето че в клая на 11 клас съвсем естествено си идва времето за защита. Подобно е положението и с немския език когато се изучава на курс ( а и не само - моят по-голям  син е в немска паралелка, но сертификат ще държи на общо основание и подготовката за тест даф му коства години наред летни курсове за нива, а накрая ще мине и сертификатна подготовка).Нужно е и време за  тренировки за време.  Той сега е 11 клас, минал е С1 и скоро ще започне сертификатен курс. После ще тренира - с или без учител - зависи как се справя. Другата прлет съм му обещала няколко дни в София за тренировки вГьоте институт, и един пробен в ТУ. Така ако не му мине котка път на 09,06,2017 ще се яви на изпит и дано се справи така, че да не му се налага да го повтаря. Подобно ще е положението и с английския.  Затова казвам, че е време да се работи по отношение на сертификатите.

Може да е ясно за твоето дете (дали му е рано за сертификат).
Но... децата са различни. И всеки решава за себе си и своето дете.  Peace
Зависи и от целите - кое ниво искаш да постигнеш. Зависи и дали се трупа сертификатен опит или не (явяване на по-ниските нива) и т.н. и т.н.
Мислете и пишете каквото искате, но според мене по-добре рано. Ако по някаква причина не успееш, има време да пробваш пак. Важи и за сертификатите.
Също така по-добре 2 пъти, отколкото никога (по-добре да вземеш С1 в 9 и 11 клас, а не да отбележиш само 1 провал в 12 клас, примерно  Mr. Green)

# 53
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Така е децата са различни, а и учат езиците по различен начин.Но не виждам и G.D. да е казала нещо различно. Ние вървим със сертификатите един след друг. Започнахме с А2, следват В1 и В2 - за френски език говоря. Тъй като той ни е по-важен и го учим на уроци, а не в училище, преценихме така и съм на мнение, че взехме правилно решение. Тази година(календарна) ще започне подготовка за САТ, а Айлтс ще върви за сега в училище. Курс ще започне на лято, за да се яви на изпит догодина. Целта ни е - Франция, а ако успее за спечели пълна стипендия - САЩ. Англия за сега е резервен вариант.
Това, което ми казаха от един курс и съм склонна да се съглася е че като вземат адванс преди 10 кл. през 10кл. и 11кл. трябва да повтарят вече учен материал, става им скучно, губят интерес и дърпат назад същото и за курсовете за Айлтс. Затова е по-добре да си вървят последователно.

# 54
  • Мнения: 207
elan, къде ще се готвите да САТ? При нас по същия начин горе-долу стоят нещата, но основния език е немският. А относно пълната стипендия, на мен ми изглежда химера, но синът ми иска да се пробва.   

# 55
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Ами не е химера, от нашето училище миналата година едно момче си спечели и замина. Даже две бяха спечелили, но едното предпочете друго място. За САТ за сега е намерила сайтове в интернет и решава тестове пробно, за да види за какво става въпрос. Новият САТ е различен от стария особено в частта четене с разбиране. Математиката я затрудни, т.к. още не са взели материала, а се оказва че има материал, който тук се учи в университета, като интеграли и диференциални уравнения (така че ще трябва да я готвя аз, което не е проблем). Каза, че не е толкова лесно, колкото си е мислела - миналата година и бяха дали задачи от математическия, но преведени на български. Не правете тази грешка - не четете и не се гответе от учебници на български. Иначе сериозното готвене мисля да се случи на лято или другата есен (като приключим с френските сертификати) - ще я изпратя в София на интензивен курс - дано само да има дати за извън учебно време.

Последна редакция: вт, 27 сеп 2016, 08:51 от elan

# 56
  • Мнения: 207
Благодаря за отговора!
Аз мислех догодина от септември да го запиша в АВО за подготовка за Кеймбридж сертификат, но както разбирам тази подготовка може би няма да може да се ползва и за САТ. Мисля в края на тази година да се консултирам с координаторите по учебната част там.

# 57
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Бебенка, не знам/не помня от къде си. Имайте предвид, че не във всеки американски университет приемат изпитите на Кембридж. Проверете за конскетните харесани, за да не се налага да държи и Айлтс или Тойфел допълнително. Ние за това се спряхме на Айлтс (за сега), защото се признава в университетите към които сме се насочили, както в САЩ, така и в Англия.

# 58
  • Мнения: 207
От София. Браво на вас! Имаме приятелски деца, които завършиха тази година и до последно не знаеха какво и къде искат.

# 59
  • Русе
  • Мнения: 2 153
А, мерси мерси, държим за сега като сменяме, театъра с кино и обратно и актьорлъка с режисура и обратно, но се въртим там, но не се знае - винаги може да ме изненада на финала Grinning.
Да изместя малко темата от ученето. Как ядат вашите на училище? моето, тази година изяви желание за готвена храна - купихме кутии и си носи от вкъщи готвено, салата и плодове или десерт. То вярно, че е най-рано до 15.30, ако няма урок след училище. Много съм доволна. До сега все я беше срам, къде щяла да го размъква това ядене. И най-хубавото - не я боли корем. Порастват ли, какво ли.Simple Smile

Последна редакция: чт, 29 сеп 2016, 08:58 от elan

Общи условия

Активация на акаунт