Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

се променя - разгледайте новостите и споделете с нас впечатленията си Включете се
Очно здраве и красота
0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
210-224 от 225 отговора


Мнения: 1 035
За първи път чувам подобно нещо.

В момента съм на ксалатан, преди бях на ниолол гел, кузимолол, бетоптик, тимоптик, офтан тимолол.

Никои от изброените не променят цвета на очите.
Цитирай


Мнения: 197
Само капките, които аз използвам ли имат такова действие? При вашите капки има ли описан в листовката подобен страничен ефект? Лекарката, която ми ги изписа каза, че са без консерванти, явно трябваше да подразбирам, че са добри. Като и казах за промяната на цвета, реагира така, все едно това е съвсем маловажно нещо, пък и при толкова други странични ефекти... Разликата, която виждам не е огромна, но видима от всички в семейството ми.
Цитирай


Мнения: 1 600
На мен ми ги изписаха тези Тафлотан ,но още не съм ги взимала и продължавам с ксалатана.Тафлотан не че нямат консерванти,имат но малко по малко,няма такива анти глаукомни капки без консерванти,така ми го обясниха на мен.Иначе бързо се разваляли и нямало да имат такова действие за ВОН.
За цвета преди и аз бях чела и си мислех,че ми се променя цвета ,ама като престанах да чета страничните ефекти и симптомите изчезнаха.😀
Цитирай


Мнения: 197
Други симптоми от описаните страничните ефекти и аз нямам, но за цвета съм сигурна, защото имам база за сравнение. Цветът съвпадаше с този на сина ми (дано само не е наследил и глаукомата), а вече се различава.
Цитирай


Мнения: 13
Има антиглаукомни капки без консерватни против глаукома - монопрост, но и те променят цвета на очите. Гадно е че цветът се променя, но си и  има и плус и това е че очите стават по тъмни, а тъмните очи са по нечувствителни към светлина.
Вие имате ли някакви някакви по особени смущения със зрението?
Цитирай


Мнения: 1 600
Аз виждам едни черни точки.Казаха ,че е от стъкловидното тяло. Ама аз имам и образувано се перде така че...
Цитирай

Sofia

Мнения: 10 521
В началото на месеца си направих ВОН и беше 30 и 29,направиха ми скенер и други изследвания,няма измемения,предписаха ми капки Гелтим.След седмица спадна на 20 и 21.
Тези дни усещам леко напрежение,парене,понякога и слабо главоболие,очите ми са леко зачервени...Дали е от капките?
Цитирай


Мнения: 13
Ако тези симпотоми си ги нямала преди да започнеш да слагаш гела, определено е от него, все пак е Тимолол
Цитирай

Sofia

Мнения: 10 521
Нямала съм ги...ще питам,другата седмица съм на контролно изследване
Цитирай


Мнения: 13
Да не мислиш, че ще ти обърнат много внимание, ще ти кажат нормално е и най много да ти изпишат изкуствени сълзи, които са временно решение и няма да ти помогнат много много, така че най-добре да направиш едно нещо - свиквай!
Цитирай

Sofia

Мнения: 10 521
Сигурно...забелязах,че масово ги предписват тези сълзи...никога не съм ги ползвала
Цитирай


Мнения: 1 600
Така е ,никой не отделя внимание на зачервяването от тези капки.Аз няколко години нямах проблеи ,ама последните 2 направо съм като зомбирана.Какво ли не ползвах.Сега съм с Рогодекс и горе долу стават
Цитирай

Sofia

Мнения: 10 521
Утре съм на ВОН...да си сложа ли сутринта капките или не?
Цитирай

Varna

Мнения: 17
Здравейте, лекувах вирусен конюнктивит почти 2 месеца със Диклобак, Тобрадекс и накрая със Фларекс. Не ми беше измерено очното налягане по време на лечението. В понеделник се оказа, че е 28 на дясното и 26 на лявото. Преди това не съм имала ВОН. Не ми изписаха никакви капки за сваляне на налягането. Възможно ли е това налягане да е от капките, които слагах толкова време?
Цитирай


Мнения: 1 035
Утре съм на ВОН...да си сложа ли сутринта капките или не?

Не! Ако налягането е било високо и капките са го свалили преди прегледа, това ще създаде фалшиво впечатление!
Цитирай
0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
210-224 от 225 отговора