Бронхиална астма при дете на 1 год.?

  • 7 851
  • 6
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 632
Здравeйте мамчета,
пиша от името на моя приятелка,която няма възможност да влиза във форума. Детето й е на една годинка и са му поставили диагноза бронхиална астма на алергична основа.(не е ясен още алергена). Моля ви за съвет, инфо, препоръки и подкрепа и въобще всичко каквото може да й помогне!Библиотеката я прочетох.
Благодаря ви предварително!

Последна редакция: сб, 30 юли 2005, 21:35 от juji_77

# 1
Здравейте! Опитът в борбата с бронхиална асма на алергична основа е на моите родители,но болната съм била аз-била съм болна още преди да навърша годинка.В началото и няколко години по-късно са ме лекували с какво ли не,докато един обикновен педиатър от провинцията решил,че НЕбИВА да привиквам и да бъда зависима от лекарствата,затова моето лечение премина  в редуване на почивки-море-планина/Сандански/.Сега съм 29 годишна и няма никакви проблеми от 23 години.

  Желая Ви успех

# 2
  • Мнения: 3 271
Много е важно да се открие алергена, за да може да се вземат адекватни мерки. Дай повече информация, ако можеш, как са го открили, детето има ли други прояви на алергия и т.н.?

# 3
  • Мнения: 1 655
Аз имах подобен проблем с детето. В момента детето вече е добре и няма и помен от предишното му състояние. Лекувах го при класически хомеопат. Ако те интересува, мога да дам кординати, пиши ми на лични.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 632
Много е важно да се открие алергена, за да може да се вземат адекватни мерки. Дай повече информация, ако можеш, как са го открили, детето има ли други прояви на алергия и т.н.?
До колкото зная са го тествали за вида на алергена и се е оказало,че има алергия към домашен прах,ябълка,морков,картоф,пшеница,друго не се сещам.Назначили са му лечение на инжекции.Ниамал е до този момент други прояви на алергия,а са го открили от кашлица общо неспокойство и хрипове в гърдите. Мислите ли,че тези алергени-ябълка,морков,картоф,пшеница имат нещо общо с ранното захранване(от 20 ден му е даван сок от ябълка).И по-точно дали е можело да се избегне такава алергия чрез късно захранване. Много станаха въпросите за което се извинявам.

# 5
  • Мнения: 3 271
Мислите ли,че тези алергени-ябълка,морков,картоф,пшеница имат нещо общо с ранното захранване(от 20 ден му е даван сок от ябълка).И по-точно дали е можело да се избегне такава алергия чрез късно захранване. Много станаха въпросите за което се извинявам.

Да, определено мисля! Не можем да спекулираме като твърдим, че иначе е нямало да развие алергия примерно, но ранното захраневане определено е фактор! Затова толкова много се борим срещу това, но ето вчера четох в съседен форум как една много щастлива мама даваше на бебето си скчета от седмица, започнала с морков, но вече давала коктейли и доктора им позволил и мъхести. Втрещи ме, че бебето в момента е на 3 (ТРИ) седмици  #2gunfire

Късното, бавно и постепенно захранане помага много и за профилактиката, и за лечението на алергиите. Говоря от опита ми с моето и още около 20-тина дечица.

Дано детенцето на приятелката ти скоро преодолее проблема, защото астмата е много неприятна диагноза  Sad

# 6
  • Мнения: 3 591
 Моята история е знаят почти всички, ние сме с потвърдена астма и на лекарства постоянно. Аз захраних късно, кърмих дълго  и само мога да си представя какво би било ако бях опитала по-рано с храните...
Малко реакцията на алергени на толкова малки деца е малко "объркана", до толкова, че ако на годинката има алергия примерно към праха, на 2 може да няма - т.е. реакцията към много от дразнителите може и се преодолява, ако детето се "предпази" от тригерите на астмата. В този дух - колкото по късно се даде нова храна по малко вероятно е детето да е алергично към нея.

И въпреки,че ние сме с астма от бебе (нямаше 5 месеца когато получи първия респираторен дистрес) диагнозата АСТМА не е нещо което може да се сложи с лека ръка на дете под 4-5 годишна възраст.
Обикновенно се касае за преходни стеснявания на брохните и асмоподобни пристъпи,а  не за астма. Аз на нейно място бих се опитала първо да ликвидирам всички тригери - ако трябва само на мляко да оставя детето и да обезпраша тотално жилището за поне 3 -4 седмици - без омекотители, силни прахове за пране, игра в цветята, стайни растения, ликвидиране на вирусите със спиране от градина и контакт с много деца и т.н. и ако това не помогне чак тогава бих се замислила за астмата...
Защото е много по лесно да се спазва диета и да се избягват тригерите отколкото да се живее с дете астматик, да се будиш нощем уплашена ,че отново е спрял да диша, когато звука на Дарт Вейдър е изчезнал за секунди,  да си заринат с лекарства у дома, да носиш навсякъде небулайзера и спринцовките и никога никога да не знаеш кога ще е следващата атака. И за съжаление астмата е  заболяване което не се лекува - може само да се постигне много добро контролиране(т.е. да не се получват пристъпи)

За щастие в 99% от съмненията за астма при деца под 4-5 годинки се оказват неоснователни. Някои казват, че детето надраства астмата, а истината е че астма не е имало, просто на мъниците и без да има астма дробчетата са "тесни" и при най леката настинка по-чувствителните деца им се "запушват" и правят пристъпи.

АЗ ВСЕ ОщЕ СЕ НАДЯВАМ ПРИ НАС ДА НЕ Е АСТМА!макар и да сме вече година на кортикостероиди

Общи условия

Активация на акаунт