Мобилните телефони изтребват фатално пчелите

  • 1 345
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 578


статия от в-к News.bg

http://news.ibox.bg/opinion/id_1014101754

"Загадката на масовата гибел при пчелите миналата есен в САЩ и ЕС е разгадана. Както съобщава британският "Индипендът он Санди", пчелите умират в резултат на широкото разпространение на мобилните телефони.

Към днешна дата по западното крайбрежие на САЩ вече са унищожени 60% от пчелните популации, а на източното- 70%.

Масова гибел на пчелите е регистрирана и в Европа - Германия, Швейцария, Испания, Португалия, Италия и Гърция.

Специалистите дълго време не успяваха да локализират проблема и да открият причината за тази масова смърт. Едва напоследък най-новите изследвания доказаха, че причината е в мобилните телефони.

Изчезването на пчелите вече се приема в редица райони на САЩ и Европа като аграрна криза, заради липсата на опрашване на растенията.

"Индипендънт он Санди" припомня изказването на Алберт Айнщайн, че без пчели човечеството може да просъществува само 4 години и след това и то ще изчезне."

# 1
  • Мнения: 5 140
Защо комарите не изчезват, а пчеличките.

# 2
  • Мнения: 25 656
Комарите нямат нужда от навигация, за да се приберат вкъщи.  Wink

# 3
  • Мнения: 7 837
Пчелите в цял свят загиват и благодарение на генномодифицираните култури.

# 4
  • Мнения: 2 386
Айнщайн твърдял, че светът може да просъществува не повече от 4 години, след изчезването им..

# 5
  • Мнения: 490
Айнщайн твърдял, че светът може да просъществува не повече от 4 години, след изчезването им..

Защо?

# 6
  • София
  • Мнения: 4 423
Вярно, защо?

# 7
  • Мнения: 4 585
В учебника по пчеларство пише че ползата от пчелите е повече от опрашването,
отколкото от меда. Предполагам, че ще спаднат рязко добивите от растениевъдството.
Само смокините връзват без опрашване. Всъщност те не цъфтят. Опрашването от вятъра
е нищожно малко в сравнение с това от насекомите. А какво ли е влиянието върху хората?
В някои страни фермерите плащат на пчеларите да си пренесат пчелините в овощни
градини, слънчогледови масиви и др.

# 8
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Според мене,защото ще загинем от глад - като няма кой да опрашва цветовете на растенията, за да вържат плодове.

# 9
  • Мнения: 25 656
Само смокините връзват без опрашване. Всъщност те не цъфтят.

Не е точно така. Цветовете им са вътрешни. Има специален вид пчели (или оси  newsm78), които живеят вътре в цветовете и ги опрашват. Просто ние не ги виждаме.
(Това го пиша по памет, моля специалистите да ме поправят, ако греша!)

ПП АКо няма пчели и оси, няма кой да опрашва цветовете. От което следва, че няма да има плодове, зеленчуци, зърнени храни... Ще настане глад, човекоядство и... край на живота. Ще останат може би някои видове тревопасни, като представители на сухоземните бозайници. Хора - едва ли.

ППП Не сте ли чели за Буров? В книгата за него за първи път срещнах факта, че страна, която иска да развива земеделие, първо трябва да се стреми да развива пчеларството. Иначе няма никакви шансове да успее. Ако има пчели - ще има реколта. Ако няма - глад.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 423
 Tired

# 11
  • Мнения: 1 080
Гледала съм предване в което обясняваха, как ужилването от пчели лекува множествена склероза .

# 12
  • Мнения: 25 656
И ревматизъм.  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 4 585
Аха.

  Медоносната пчела е много добре адаптирана за опрашване. Всяка една колония се състои от хиляди индивиди, чиято задача е да складират храна (прашец и нектар), необходим за отглеждането на техните заместници. Както други пчели, така и и тяхното чувство за миризма, очите, устният механизъм и мъхестото тяло са идеално адаптирани за намирането на храна, отпиването на нектара, събирането и разпространението на прашеца. Медоносните пчели посещават изключително голямо разнообразие от цветове. За един ден медоносната пчела извършва 12 или повече полета от кошера, кацайки на хиляди цветове. За всеки един полет пчелата се ограничава само до един вид растение, като събира само един вид прашец. Пчелата притежава изключително сложна и съвършена система за комуникация, чрез която пчелното семейство събира максимално ефективно своята храна. Тези характеристики определят основно място на пчелата при кръстосаното оплождане на растенията.
    Подсигуряването на пчели за опрашване е най-лесният и качествен метод при планираното опрашване. В САЩ над 35 милиона декара зависят от пчелното опрашване. Много важно е при отдаването под наем на пчелни кошери (колонии) семействата да са силни, тъй като при силните кошери броят на опрашващите пчели е пропорционално по-голям от броя на пчелите, които остават в кошера, грижейки се за следващото поколение.

# 14
# 15
  • Мнения: 2 386
Вече са отговорили вместо мен.
Тъжна история..

# 16
  • Мнения: 25 656
Апитоксинотерапия (лечение с пчелна отрова)

Данните от фармакологичното проучване на пчелната отрова показват, че тя съдържа компоненти със силен противовъзпалителен и болкоуспокояващ ефект. С пчелна отрова, приложена в малки дози се постига изразено понижение на кръвното налягане. Тя води до значително подобрение и на коронарното кръвообръщение. Друг интересен факт е способността и да разширява съдовете на мозъка. При локално приложение пчелната отрова води до силна и дълбока хиперемия (зачервяване), с което се подобрява местното кръвообръщение и се разнасят възпалителните и отпадни продукти. Установено е и наличието на изразено антитромботично действие, което я прави подходяща за профилактика на предемболични състояния и лечение на болни с атеросклероза и тромбоемболична болест.

Редица проучвания доказаха благоприятното въздействие на пчелната отрова върху възпалителния процес, болката и имунната система на организма. Апитоксинотерапията е показана при лечението на ставни заболявания с възпалителен и дегенеративен характер (ревматоиден артрит, спондилартрит, периартрити, деформиращи артрози на различни стави и др.), при мускулни и ставни болки, бурсити, тендовагинити, заболявания на периферната нервна система (плексити, радикулити, невралгии, ишиас, дископатии и др.), съдови заболявания (ендартерит, тромбофлебит, атеросклероза на съдовете на крайниците, болест на Рейно), трудно заздравяващи рани и постоперативни ръбци, негнойни възпалителни инфилтрати, навяхвания, профилактика и терапия на измръзвания, бронхиална астма и др.

Наскоро американски учени доказаха радиационнозащитния ефект на пчелната отрова, което беше потвърдено и от руски и японски изследователи.

Установено е, че около 2 % от хората страдат от повишена чувствителност към пчелната отрова, проявяваща се с бурна реакция дори само при едно ужилване. Затова лечението с пчелна отрова започва винаги след предварително изпитване на чувствителността на болния и изключване на противопоказания за такова лечение.

# 17
  • Мнения: 3 251
Може би с това си обяснявам "полудяването" на пчелите на баща ми...Пренесе ги в двора и от няколко дена са абсолютно люти, жужат особено, налитат и хапят- нещо ги е раздразнило, поне това разбрах по телефона от него. А наскоро инсталираха предавател на Глобул наблизо, дали няма връзка с това?!  Страх ме е да отидем там с децата, докато не се успокоят нещата...

Последна редакция: чт, 07 юни 2007, 22:27 от Сапфира

# 18
  • Мнения: 2 759
                     Мда, много е лошо това  cry.

# 19
  • Мнения: 335
А на търтеите как влияят мобилните телефони?


 
По-любопитните факти за търтеите, освен това, че не бачкат:

- те се излюпват от неоплодени яйца, т.е. нямат баща, а имат само майка и дядо;
- за развитието на един търтей се изразходва храна колкото за 3 пчели работнички;
- след оплождането на майките търтеите умират, поради откъсване на купулиращия им апарат;
-  годните за оплождане търтеи започват мисията си от т.н. търтееви сборища, където се събират до 10 000 търтея, като цифрата може да варира;

Какво точно се случва по сборищата оставям да опише ст.н.с. д-р Боян ПЪРВУЛОВ, понеже на мен ми е неудобно:

"...Майките, летейки по такива места, биват непрекъснато преследвани от комети от търтеи. В полет търтея сграбчва майката и оставя част от половите си органи във влагалището й, изпразвайки спермата си в семеприемника й. Шлейфът (частите от половия орган) от предишния секс се отстранява чрез специална четка около члена на следващия успял да я настигне търтей. Майката бива оплождана от няколко (8-10, но има съобщения до 17) търтея, докато се напълни семеприемното й мехурче. Последният шлейф (остатъка от последния търтей) го премахват пчелите. Много често той бива забелязван и премахван и от пчеларя.
След приключване на главната паша пчелите изолират търтеите в крайните пити, като не ги допускат до храната и постепенно ги изгонват от кошерите. Намирането на търтеи в семействата през зимата е указание за некачествена майка."

http://atanasov.alpobg.com/tartei.php


Последна редакция: пт, 08 юни 2007, 02:44 от Холограма

# 20
  • Мнения: 80
Wolf, ти да не се занимаваш с отглеждане  на пчели?????? Направи ми впечатление , че си много компетентен по темата . Simple Smile

# 21
  • Мнения: 3 569
Натъжихте се гледам. Захвърлете си телефоните - лесно е.

# 22
  • Мнения: 1 113
Мда, перето е прав. Телефоните са ни виновни, нищо, че сеем генномодифицирани култури, които или не се нуждаят от опрашване, или пък не привличат пчелите. Кейси го е написала по-горе.
Пчелите в цял свят загиват и благодарение на генномодифицираните култури.

В България от тази година също разрешиха употребата им. Да ни е честито!  Tired

Общи условия

Активация на акаунт