Родителски неволи

  • 14 061
  • 364
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 281
Не е сериозно да се сравнява сега с преди 30+ години.
Принципно е въпрос на здрав разум да се замислиш в един желателно скорошен момент, че си млада жена, носиш парите в къщата, такова те някакъв безработен и даже не си вдига задника да те посрещне съвсем буквално посред нощите от работата, с която плащаш своята част от тока, докато родителите му плащат другата. Без извинение, ама това момченце баща му трябва да му удари два задвратника, не да го храни.
Май, смесихте двете истории и създадохте направо роман.  Не точно вие, а всички тук. Съжалих, че изобщо се включих в темата. Момъкът, с който живее дъщеря ми е без баща, защото е починал преди три години. Помага му чичо му, Той работи с него и му помага, така си докарва парите. Не подсъдно да си студент и да не работиш не е подсъдно, като и обратното. Идеални хора няма, всеки се учи от живота. Да не говорим за хора и съдби, които не познаваме.

# 331
  • Мнения: 1 803
Затова,като разказвате история,разказвайте я до края.Така остава впечатление,че ги донагласяте спрямо коментариите.
За първото момоче с колата и обсебващата майка,ясно,че трябва да си намали претенциите и ако иска кола -да си спечели пари.
По втория казус,който тръгна от студент и работещо момиче,пък зави към работещ студент и момиче,което само за една година работи.
Няма лощо във всякакви конфигурации,щом двамата са съгласни,но съм се нагледала на двойки в които единия работи докато другия учи, и после се оказва ,че реализиралия се учещ си търси нещо на неговото ниво,не този с който е живял докато е учил.

# 332
  • Мнения: 1 281
Аз история не съм разказвала, нито съм искала мнение от форума. Изказах такова, по отношение на ежедневното звънене, за да се чуя с моето дете, в отговор на темата. Вие нагодихте другата половина, спрямо вашите виждания, съчинихте история, която няма нищо общо  с истината. Аз, като глупачка се подведох да давам уточнения, за да защитят детето си от нападките на хора, които нито я познават, нито ги интересува. Хем познавам подводните камъни на форума. Предлагам да се концентрирате в съвети към дамата създала темата. Моето дете го оставете на мен, аз съвет, както казах не искам.

# 333
  • Мнения: 21 451
Никой не е нападал момичето обсъждаме хипотетичен казус, я който момичето работи, а момчето учи и е на издръжка на техните. Пък и момичето би било по скоро ощетено, а не за нападане.
На мен например ми е интересно, ако момичето от другата година започне да учи, нейните родители ще я издържат ли,, или ще учи и работи?

Ако вашата история беше с обажданвто/писането,  че момичето се е прибрало след вечерна смяна, за мен това е съвсем нормално, ние въобще го практикуваме към всички членове на семейството, които се прибират късно, след пътуване, приятелки са ми писали след късно гостуване "Прибрах се", въобще най-естестяеното нещо. Не знам защо елементарни неща относно безопасността тук се тълкуват като някакво посегателство и форма на контрол. Да пишеш едно "всичко е ок" на собствената си майка всеки ден не е кой знае какво.

# 334
  • Мнения: 1 803
Ама ние не нападаме момичето,напротив опасяваме се,че е в неизгодна ситуация.Моя съпруг никога не би ме оставил да се прибирам по нощите сама.

# 335
  • Мнения: 8 243
Ама ние не нападаме момичето,напротив опасяваме се,че е в неизгодна ситуация.Моя съпруг никога не би ме оставил да се прибирам по нощите сама.
Aз пък си се прибирам сама. Отдавана отказвам на ММ да виси и да ме чака или да се влачи посред нощ. Често летя в командировки, самолетите закъсняват, да се влачи в три посред нощ, за да може и той да е утрепан следващата сутрин не виждам смисъл.
Без да съм чела темата, ако момичето се страхува най-вероятно момчето ще я прибира. Но това да се счита като проява на невероятна обич и кавалерство, не мисля че е така.

# 336
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Аз също се чудя на приятеля на дъщеря ми защо не я посреща вечер, но според нея не е нормално, ако е излязла с приятелки, да я взема гаджето. И без това късно вечер се прибира с такси. А и все се надявам тук наистина да е по- безопасно, отколкото в Бг. Живеят на централен булевард, ако се прибира с автобус, слиза буквално пред входа. От летището я прибира, ако полетът е след полунощ.

# 337
  • Пловдив
  • Мнения: 14 411
Не мисля, че в Бг е по-опасно от другаде.

# 338
  • Мнения: 24
Защо сега се приема едва ли не за задължително да работиш докато си студент? Преди много години беше невъзможно, а сега така е редно. Дано отпадането на таксите направи ученето с приоритет пред работата.

# 339
  • София
  • Мнения: 13 157
Винаги е било ценено да си самостоятелен, та не знам кога преди е било различно, освен за кратко при модата "учи, мама, да не работиш".

# 340
  • Мнения: 544
Беше различно. Това беше времето, когато можех да заверя семестъра най-много с 1 пропуснато упражнение по предмет, и то с медицинско извинение. А голяма част от преподавателите пускаха от време на време на лекции присъствен лист и отсъствието от лекции си имаше последствия. Да не говорим, че далеч не по всички предмети имаше учебници, а и всеки преподавател, освен ако  имаше свой учебник, правеше компилации от няколко учебника. И не постваха слайдове и лекции /нямаше интернет/, и ксерокси нямаше, та за отсъстващи колеги пишехме лекциите под индиго. А пък да пропуснеш семинар, колоквиум, контролно...абсурд.
През част от лятото - задължителни стажове и бригади. От последните някои намираха вратички да се измъкнат.
Като добавя, че пазарът на труда далеч не беше гъвкав. Като правило имаше си смени, работно време и трябваше да се спазват. Назначение - с договор.
Не казвам, че никой не е работил, но не беше правило. И по-скоро беше, за да си изкараш  малко джобни и то ако имаш късмет.

# 341
  • София
  • Мнения: 12 114
Аз повтарях 4-ти курс, защото водех предаване по време на едни упражнения и не можех да ходя. Но е доста хубаво и  полезно да се работи по време на следването, даже е задължително ако може да е смислена работата, дори не много платена. Иначе съм виждала 25 годишни новозавършили как бяха на фона на останалите от нас, които на тия години вече имахме 6-7 години трудов стаж, контакти, опит.

# 342
  • Мнения: 18 503
Да, това е разликата с "преди" - сега има възможности за гъвкаво работно време, и особено, ако се работи в смислена сфера, едни 3-4-5 години опит изпращат човек в различна орбита спрямо колегите му, които едва  след получаването на дипломата започват да търсят работа без опит, без контакти, без реноме, често и без разбирането защо трябва да се работи, щом до двадесет и петата си година са живели и без това.

# 343
  • Мнения: 24
Ами хубаво, че до 25 са живели "без това". До 65 и повече ще живеят "с това".

# 344
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 283
Ех как не съм се сетила да работя в Нова като студентка или в БТВ (нищо че е стартирала през 2000, пък аз говорех за 90-те и може да съм учила геодезия).

Общи условия

Активация на акаунт