Отговори
# 300
  • Мнения: 15 166
По темата: децата ни се отегчават в училище, защото гонят чужди цели, а не собствените си интереси. Къде поради програми на МОН, къде заради родителски амбиции.
Нетърпеливи са, защото всичко им се сервира смляно и наготово, миг преди да са се сетили, че го искат. Като почнеш от екшън филмите, с богата храна за очите и чувствата, но бедна на калории за ума, та свършиш с бита.
Лесно се гневят, защото нямат търпение. А нямат търпение, защото никога не са вършили рутинна работа, като обикновенните житейски битовизми - мама и тате слугуват, за да може дечица да имат време да учат, за да сполучат.
И нямат истински приятели, защото са свикнали само да вземат и никога не са изпитвали глад, болка или нещо подобно. Оттам и емпатията им е развита колкото на психопат. И няма откъде да дойде желание да помогнат на някого.
Peace
Едва ли би могло да се каже по точно, конкретно, сбито и да съвпада напълно с действителността.

# 301
  • Мнения: 40 740
Инженерните специалности и експертните позиции може да блазнят, но са под стъкления таван. Общо взето има две категории хора - лузъри и социопати. Лузър не е задължително неудачник, но означава тоя, дето свършва работата. Над тях са хората, дето ги организират и обират каймака. Там имигрантите не виждат, не осъзнават. Добра работа и добра позиция е много далеч от потомствено богатство, връзки в някои кръгове и такива ми ти неща. Може по някаква магия българче да учи в Итън, ама няма да му е гарантирана позиция в британския политически елит.

За такива вратички говоря. Имигрантите винаги ще са част от изпълнителите и с труд ще си вадят парите. Може би след 4-5 поколения да може да се впишат. Но първото поколение ще е там да върши работа на хората, дето обират каймак, без да работят и точно с тази цел си вкарват мозъци и ръце отвън.

Говориш колкото да не заспиш ooooh! Ми съвсем нормално е първо поколение мигрант да не може да има потомствено богатство, връзки в аристократичните среди и да стане премиер. (То па все едно в България може  Mr. Green ) И този стъклен таван, за който говориш, не го усещат и 95% от самите местни британци, та ти си се закахърила за мигрантите. Да не говорим, че е толкова нависоко, че за 90% от хората все едно го няма - силите, амбициите, мотивацията и талантът им свършват много преди да се ударят в него.

# 302
  • Мнения: 859
Ежко, убийствено точно мнение! Само ме притеснява, че в темата има може би 2-3 човека, които разбраха за какво иде реч и не си заровиха главите в пясъка. Останалите не можаха да разберат дори какво значи "децата НИ".
Сиренке, спи спокойно - всички емигранти сме отишли по чужбините, за да лъскаме сребърните прибори на потомствените аристократи. И да им перем гащите!

# 303
  • София
  • Мнения: 16 174
Ооо, аз пък си помислих как Ежко перфектно описа Грета,

# 304
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Ежко, убийствено точно мнение! Само ме притеснява, че в темата има може би 2-3 човека, които разбраха за какво иде реч и не си заровиха главите в пясъка. Останалите не можаха да разберат дори какво значи "децата НИ".
Сиренке, спи спокойно - всички емигранти сме отишли по чужбините, за да лъскаме сребърните прибори на потомствените аристократи. И да им перем гащите!
Напълно подкрепям мнението на Ежко!

# 305
  • София
  • Мнения: 62 595
Въпрос на "зуум". Децата НИ е "зуум аут", гледане на децата като обща маса, непознаване на клъстерите или особеностите на релефа, така да го кажа. При мен е повече "зуум ин", защото пред очите и ушите ми са групи деца от различни клъстери и виждам различния релеф. Затова правя диференциация, че няма как да са децата НИ, защото аз такива "масово деца" не виждам. От един клас, и то не просто клас, а и класовете в училищата се различават според училището, може да има като описаните в статията 1-2-3, а може да има и 10. Защото някои деца получават наготово, но други повече се трудят, за да го получат. Някои деца ги глезят или не им обръщат внимание, а други пак ги глезят, но участват активно в някакви общи семейни дейности.  Някои имат приятели, други нямат. Единственото, което мога да кажа, че се наблюдава определена тенденция, която според мен е обезпокоителна. Но от друга страна никой не се оставя да пропадне, тези деца явно си изработват достатъчно стратегии, които им служат добе. Гневът и невнимаването могат да се окажат печеливши като поведение, защото все някой ще се намери да се погрижи за това, което точно това дете иска.

# 306
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Хаха, какви сребърни прибори на потомствени аристократи, в затворите едва.ли са такива.

# 307
  • Мнения: 30 802
Ето една статия, точно по темата. Да не кажете, че си измислям, базирана е на изследвания на американски историци. Интересното е, че да си играеш с деца и да им правиш фън се е смятало отначало за глезотия, после едва ли не за морален императив.


Истината е някъде по средата. Не може родителят да е винаги в режим игра и да се измъчи, за да осигури правилния фън пакет, но не и да е съвсем неангажиран. Но е ОК да не си играеш нон стоп с деца, ако те си играят помежду си.

# 308
  • Мнения: 859
В затворите се яде с пластмасови, имам няколко месечен опит в един от най-големите мъжки затвори. Отбележи си тази информация в ексела, че се излагаш вече - минаха 12 години и информацията ти си стои все същата. Това е показателно доколко може да ти се вярва за каквото и да било.

Общи условия

Активация на акаунт