Връщане на казармата?

  • 6 716
  • 249
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 778
Ето, инвестиции във военна авиация. Осем изтребителя са добро начало.

# 91
  • София
  • Мнения: 38 209
Стига с тази Швейцария!
Я кажете кои други държави в Европа имат военна повинност въобще?

# 92
  • Мнения: 574
Твърдо против. Загуба на време и пари.
Войните днес се водят на съвсем друго ниво, казармата, която държавата България може да си позволи, е абсолютно безпредметна.

# 93
  • Мнения: 6 777
Lan-7, аз в ПВО полк служих, бяхме с "Оса" и сега като гледам на парада на 6-то май ги изкарват, но ПВО-то без достатъчно авиация е недостатъчно за завоюване на въздушно превъзходство. Освен това в момонта в който го включиш става много уязвимо за противниковата авиация. С две думи е по-лесно да унищожиш ПВО установка отколкото да унищожиш самолет. Така че си трябва авиация задължително е просто.

# 94
  • Мнения: 15 223
Има много начини да се проведе военно обучение, без да се връща казармата. Например:

1. В гимназиален етап, така ненужния ЧК може да се замени с час по военна подготовка. Към това може да се въведе и веднъж месечно военни тренировки

2.  Може да се организира провеждането на летен, военен лагер - след края на учебната година в гимназиален етап. Примерно в продължение на 1 седмица, в рамките на 4 - 6 часа дневено учениците от 11 клас да ходят на военно училище - теория, упражнения, подготовка и т.н.

На първо четене се сещам за това, но съм сигурна, че служителите в министерството могат да измислят и други варианти, които ще са много по-удачни и със сигурност по-евтини от казармата. Така младежите ще могат да получат цялата необходима информация и подготовка, без да бъдат подложени на унижението, гаврата и евентуалното минаване на другия бряг, които се предлагат при посещението на казармата

# 95
  • Мнения: 2 778
Стига с тази Швейцария!
Я кажете кои други държави в Европа имат военна повинност въобще?

Австрия. Шестмесечна служба. В Норвегия и Швеция също има наборна служба, но един от шестима влиза в казарма.

# 96
  • Мнения: 2 778
Абсолютно немотивирано е да трошиш милиарди в поддържането на наборна военна служба. Професионалната армия е далеч по-добро решение. Да не говорим, че Студената война отдавна свърши, част от НАТО сме. Освен това годината е 2019, война не се води като в съветски филм за ВСВ, нуждата от жива сила е заменена от високи технологии. Примери нужни ли са?

    Ако не си прочел по-горе, в Швейцария не е отменена наборната военна служба, а на територия е 3 пъти по-малка от България. Пак си помисли немотивирано решение ли е наборната военна служба Wink

    Да, 8 изстребителя са нищо, но покрай изтребителите има ПВО. Имахме такава работеща система ама всичко отиде за скраб. Да не говорим, че първата работа на нашите приятели беше да унищожат ракетните ни комплекси "Игла", "Стрела" както и линиите за производство. Да не говорим за някой специални военни производства. Но това излиза извън темата.

Какъв е брутният вътрешен продукт на Швейцария съизмерен с нашия?
Какъв процент от брутния ни вътрешен продукт трябва да отделим като процент за да имаме наборна военна служба?

# 97
  • София
  • Мнения: 38 209
Голямо значение имат думите "не е отменена".
В България имаме дупка от ... 27 години горе-долу, в които всичко се е разпаднало, сградите и земите даже са продадени.
Те казармите на Цариградско не оправиха, вие за казарма говорите...

# 98
  • Мнения: 712
   По повод приятели или врагове - България влиза в НАТО през 2004 година. Преди да влезе на въоръжение, в техническа изправност и бойна готовност сме имали над 600 самолета МИГ 29, а за хеликоптери не ми се говори.
Стига писа глупости . Всичко на всичко сме имали само 22 самолета МИГ 29 . Всички летателни машини които сме имали през соца са били общо 460 с хеликоптерите . Пък колко от тях въобще са можели да летят , е съвсем друга тема , удобно скривана .
 Не знам защо намесваш армията и казармата с охраната на границата . Във всички нормални държави , границата се охранява от гранична полиция или жандармерия . Армията на всяка една страна има само една единствена задача - да води война !  В мирно време няма никакви задачи по охрана на границите .
 Наборната армия през 2019 е пълна глупост . На нас ни трябва малка професинална армия , но въоръжена с високотехнологично оръжие . В същото време , ние ще правим голяма наборна армия , въоръжена с мечове , копия и тук таме някоя ловна пушка . Joy
  Ако искате да видите разликата между професионална армия и наборна такава , гледайте новините  . По точно атаката срещу рафинерия в сърцето на Саудитите . От военна гледна точка , атаката е извършена от малка професионална мотивирана армия(вярно от наша гледна точка те са терористи) , и е успешна . Те успяват да нанесат удар в сърцето на страна с 200 000-на наборна армия , въоръжена с най-модерното оръжие на света , и военен бюджет от около 25 милиарда долара . С техниката с която разполагат е било детска играчка да свалят дроновете , само че тая техника е била в ръцете на незинтересувани наборни войници .
  И да на нас ни трябва не казарма , а самолети и добре обучени военни пилоти . И дебелото кюфте да не ми говори за казарми , ами да ходи да иска още самолети и дронове .

# 99
  • Мнения: 25 447
И двете страни е видял, но е на тезата, че това няма да оправи синчетата на майките, които не си вършат работата.

Хайде, още една.
Абе, хора, разберете, че не майките правят мъжете, а бащите им. Ама тези, които стоят до тях и си ги възпитават, най-вече с пример, а не липсващите в картинката, ако ме разбирате за какво намеквам.

# 100
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Има кампания “Стани войник” - обикалят страната и обясняват какви са ползите и облагите. Колко точно е успешна, обаче нямам представа
Стандартно вербуване. Има го във всяка държава с наемна армия. Зарибяване с трикове за слава и екшън, без да споменават рисковете и униженията.

# 101
  • France
  • Мнения: 12 248
Като давате за пример Швейцария, кажете и че атомни бомбоубежища си имат. Но те от край време си живеят в техен си назадващ свят. Да спомена, че последният кантон дава право на вот на жените през 1991 (!) и с това да приключим с тях.
Тези от вас, които още си мислят, че войните се водят като по Наполеоново - армиите вървят една срещу друга и се стрелят с пушки - е добре да се събудят от зимния си сън. Да се напръскат с вода и да посрещнат новата 2019. Че и нея скоро ще сменяме. Живеем във време, в което военните действия се водят чрез дронове, а голяма част от военните имат инженерно образование, вие искате да ви пазят момчета едва изкарали 6 месеца военна служба.
Защо не се проведат обучения за предотвратяване на войната по пътищата? Нещо, което засяга всички и е хубаво да се почне от невръстна възраст, когато децата са промукаеми.

А и да не отварям дума, защо някой ще си губи времето и парите да ни напада, като е достатъчно да си купи един двама политици. ..

# 102
  • Мнения: 2 266
Има кампания “Стани войник” - обикалят страната и обясняват какви са ползите и облагите. Колко точно е успешна, обаче нямам представа


Типично хамериканско.

# 103
  • Мнения: 6 777
Какво му е типичното, като по този начин са набирали войници още преди да открият Америка?

# 104
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
И двете страни е видял, но е на тезата, че това няма да оправи синчетата на майките, които не си вършат работата.

Хайде, още една.
Абе, хора, разберете, че не майките правят мъжете, а бащите им. Ама тези, които стоят до тях и си ги възпитават, най-вече с пример, а не липсващите в картинката, ако ме разбирате за какво намеквам.
Аз те разбирам и знам за какво говориш. Наблюденията ми обаче, особено в последно време, показват, че точно майките в много случаи са готови очи да вадят, ако някой само каже нещо за сина им. Наблюдавала съм го и в училище на родителски срещи - все учителите и другите виновни, синчето цялото в бяло и никога за нищо не носи отговорност. Бащите и да искат да участват, са изтикани принудително настрана, да не вземат да травмират момчето, ако прилагат недопустими за всезнаещата майка методи. И тук не говоря за наказания, скандали и бой - мъжете си имат свои разбирания и свои начини да направят от едно момче мъж, какъвто трябва да бъде. Но стана така, че най-елементарни неща вече се възприемат като изкарване на детето от зоната му на комфорт и орлицата тича да го брани - да не се удари, да не се измокри, да не го ухапе нещо, да не се преумори.
Казармата, ако не друго, поне ще го отдалечи малко от мама и влиянието й на орлица и ще го научи, че трябва и сам да се справя (защото животът нерядко може да бъде и по-гаден от казарма, няма какво да се лъжем), както и че винаги ще има някой пО от него.
Мъжът ми е ходил в казармата и е на мнение, че е нужна на младите мъже. Казвал ми е "Влязох разхвърлян и неорганизиран, излязох с други навици". И е видно.

Общи условия

Активация на акаунт