Dove Men+Care в подкрепа на бащинството

  • 61 362
  • 775
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 80
Повечето работещи бащи имат желание да сивземат полагащото им се бащинство, дори и самода се порадват на малкото им бебче или на свободновреме с новия член на семейството. Но голяма част от компаниите в България негласнозабраняват и не толериратвземането на такъв отпуск.Български я работодателеалчен и иска колкото се може повече време служителите му да са наработното място, щоминаскоро се заговори за намаляване ина майчинството,какво остава за бащинство.

# 601
  • Мнения: 1 970
Категорично, грижите трябва да се поделят по равно между двамата родители. Иначе как ще разбере всеки новата си роля. Grinning

# 602
  • Мнения: X
Изграждането на емоционална връзка с детето започва от грижите за него от раждането му. Смятате ли, че тези грижи е редно да бъдат поделени поравно между партньорите, за да може бащата да бъде пълноценен родител?

Смятам, че бащата може да се чувства пълноценен родител и при превес на грижите, отстрана на майката, която особено в първите месеци-година е с повече свободно време. Важно е времето, отделяно от бащата да бъде пълноценно като общуване с детето и в помощ на някои битови ангажименти на майката.

# 603
  • Мнения: 443
Смятам, че и двамата родители трябва да са способни да вършат, каквото и да било с детето. Хубаво е грижите да се разпределят между майката и бащата. Да са точно по равно, няма как да се случи според мен, защото в повечето случаи бащата все пак работи и майката полага грижите през деня. Но е добре, когато са и двамата вкъщи, бащата да помага с каквото може. Като смятам, че не е нужно да се брои кой колко пъти е сменил памперса, кой колко пъти е нахранил детето и т.н., за да са точно по равно разпределени.

# 604
  • Мнения: 49
Бащата приема новата си роля без сътресения, когато у дома цари спокойна атмосфера, има разбирателство. Водеща според мен е майката в това отношение. Ако към проблемите и трудностите се подхожда спокойно и с идеята „ще се справим някак”, то всичко постепенно си идва на мястото.

# 605
  • Мнения: 181
Според мен повечето бащи ги е срам пред обществото да ползват отпуск по бащинство, независимо че имат право на това.Simple Smile

# 606
  • Мнения: 49
Грижите трябва да са разпределени подобаващо и на двамата родители, тоест който може да се справи с нещо по-добре - той го поема, който не може с едно, помага с друго. Важното е да има желание и всеки да е отговорен към задълженията си.

# 607
  • Мнения: 365
Не знам дали могат грижите да се поделят по равно, но е добре бащата да се включва активно във всички дейности и така по-бързо ще привикне

# 608
  • Пловдив
  • Мнения: 1 310
Разбира се, че бащата за да се почувства пълноценен родител трябва да се включва  в грижите. Друг е въпросът иска ли и има ли време за това. Но, да това е начинът и в един момент мъжът трябва да го осъзнае.

# 609
  • Мнения: 3 984
6. Изграждането на емоционална връзка с детето започва от грижите за него от раждането му. Смятате ли, че тези грижи е редно да бъдат поделени поравно между партньорите, за да може бащата да бъде пълноценен родител?

Да, смятам, и е практика вкъщи от раждането.

# 610
  • При децата ми
  • Мнения: 6 092
Изграждането на емоционална връзка с детето започва от грижите за него от раждането му. Смятате ли, че тези грижи е редно да бъдат поделени поравно между партньорите, за да може бащата да бъде пълноценен родител?

Да, напълно смятам, че е редно грижите да бъдат поделени поравно между партньорите.

# 611
  • Мнения: 2 754
Според мен грижите трябва да са разпределени наравно между двамата родители, а именно така бащата има възможността да създаде връзка с новото човече и да свикне с многото нови отговорности и грижи покрай бебчето. От друга страна така майката ще чувства подкрепа и отмяна в някои задължения.

# 612
  • Мнения: 278
Изграждането на емоционална връзка с детето започва от грижите за него от раждането му. Смятате ли, че тези грижи е редно да бъдат поделени поравно между партньорите, за да може бащата да бъде пълноценен родител? Да, смятам че грижите трябва да бъдат разпределени, не само за да се изгради пълноценна връзка между баща и дете, а защото във възпитанието и отглеждането на детето са необходими двама родители. Там където не се справя майката трябва да се намеси бащата и обратното.

# 613
  • Мнения: 574
На голям процент от бащите, работодателите не им позволяват, въпреки че е тяхно законово право. Друга част от масовката пък са осигурени на минималната работна заплата и смятат, че ще загубят от това, тъй като ще вземат има, няма 200 лв., а бидейки на работа повече. Според повечето родители, ощетяването на семейния бюджет в такъв момент не е необходимо, тъй като разходите по посрещането на новия член в семейството си е сериозен, имайки в предвид помощта, която държавата оказва...Та то се започва от плащане за раждането, от там нататък за всички е ясно кошара, колички и т.н. и т.н. И не на последно място, може би голяма част от татковците не са информирани за това свое законово право да бъдат със своите рожбички в първите дни от тяхната поява на света.

# 614
  • Мнения: 25


Не е тайна, че много от съвременните семейства са непълни. В повечето случаи след развода детето остава при майката. Има бащи, които искат да поддържат отношения с децата си, а има и такива, които напълно се измъкват от тяхното възпитание.
Психолозите отдавна изучават проблема с непълните семейства и влиянието на самотния родител върху възпитанието на децата. Колко силно влияе бащата върху изграждането на личността на своето дете и как би се отразила неговата липса можете да прочетете ТУК.

Последна редакция: пт, 09 ное 2018, 17:02 от Pедактop

Общи условия

Активация на акаунт