Раждане в САЩ (Чикаго)

  • 2 852
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 700
Здравейте,
Става дума за дъщеря ни, която от две години е в САЩ, остана след студентска бригада и е нелегално. Наскоро се събра да живее с наше момче, което отдавна е там със семейството си. За наша голяма радост, ще ставаме - живот и здраве - баба и дядо.
Търсих информация, вкл. и тук, но обсъжданите теми за раждане в САЩ са от отдавна. В момента дъщеря ни е във втория месец. Ще отиде на преглед, но как стои въпроса със застраховки, прегледи и т.н. Тя има осигурителен номер. Семейството на момчето също не са се сблъсквали с тези неща, но там на място ще проверят. Искам да знам повече подробности. Дано се включат момичета, които скоро са преминали през това или имат такива познати.
Благодаря!

# 1
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Milenna, не разбрах какво имаш предвид под осигурителен номер - SSN (като нашето ЕГН) ли? Медицинска застраховка има ли? А личен лекър и гинеколог?

На мен първият ми преглед беше в 6 г.с. След това ме викаха от веднъж на месец до веднъж на всеки 2 седмици, че и по-често, в зависимост от обстоятелствата.

Общо взето, ако няма медицинска застраховка ще е доста трудно, защото от нея зависи изборът на болница, доктори и т.н. Конкретно в нашия случай, аз съм писала в други теми, появиха се неочаквани, страшни усложнения в 32 г.с., лежах в болницата 2 седмици и след това дъщеричката ни беше в неонатология 1 месец. За щастие и двете сме здрави, но комбинираната сметка от болницата за двете ни за тези 6 седмици беше близо милион долара. Ако не беше застраховката да покрие голямата част...

Питай по-конкретни въпроси. Късмет и всичко най-добро на дъщеря ти.

# 2
  • Мнения: 700
Днес ще ходят за първи преглед при гинеколог. Дъщеря ни е във втория месец. Вече имам някаква насока - първо гинеколог трябва да установи бременността, да издаде документ, че е бременна и след това се сключва застраховка. Конкретният гинеколог работи с тези застрахователи. Но нека да мине прегледа - ще пиша какво следва оттук нататък. Вчера не бяхме наясно откъде да се тръгне, но вече имаме яснота.
А конкретно - всеки, който отиде да работи в Щатите /в случая студентска бригада/ има осигурителен номер. Точно SSN - не знам каква връзка има с бременността, застраховките и т.н., но в други коментари относно раждане в САЩ прочетох, че било по-трудно, ако нямаш ….

# 3
  • Мнения: 16
Доколкото знам, раждане без застраховка и усложнения ще излезе минимум около 10,000-15,000 долара. Ако има проблеми цената може да се покачи драстично.

Тя с легален статут ли е там в момента? Ако бащата работи и има застраховка (най-често тя се покрива от работодателя), най-добре да се оженят за да може и тя да я ползва (той ще може веднага да я добави като бенефициент след брака).

На мен също ми предстои раждане. Тъй като имаме хубава застраховка, прогнозираме разходите да са около 2,000 долара.

Преди дни се свързах с българското посолство в САЩ и получих информация относно издаването на българслия акт за раждане и документи на бебето. Пишете ми, ако имате въпроси.

# 4
  • Мнения: 2
Проверете за Medical Insurance. В Калифорния е с това название, за другите щати най-вероятно е с друго име. По социални критерии се ражда без да се плаща. Докторите участват така да се каже безвъзмездно. Всички са с дългогодишна практика. Нямаш обаче определен екип, а който ти се насрочи. Бременността се проследява като на всички останали пациентки. Simple Smile))

Проверено от личен опит!

# 5
  • Мнения: 700
Здравейте Мира, кандидатствала е за застраховка, но все още чака одобрение. Вече мина повече от месец, но ще си я чака . Стига да бъде одобрена. Ще пиша какво е развитието. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт