Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

се променя - разгледайте новостите и споделете с нас впечатленията си Включете се
Деца с увреждания и хронични заболявания
Правата на ДЕЦАТА ни с ТЕЛК - 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
330-343 от 343 отговора


Мнения: 234
Много ви благодаря за информацията.  Ако имаме направление за дневен център,  това няма ли да е пречка за субсидиите при Чавдаров?
П.п., да дцп е диагнозата  .
Пречка е до толкова до колкото не можете да бъдете на две места едновременно. Ако могат да ви приемат при Чавдаров за какво ви е дневен център?
Проблемът е,  че не сме приети, Т.к. нямат места, а ги предпочитам като вариант пред дневен център и ме притеснява, че ако ни приемат в такъв, когато се освободи място в болницата може да го дадат на друг. А аз трябва да се върна на работа и търся дългосрочно решение.
Цитирай


Мнения: 70
Здравейте на всички,
днес си получихме решението от НЕЛК. Връщат ни за преразглеждане на документите /февруари месец ни намалиха ТЕЛК от 50% на 40% и пуснахме жалба/. Знаете ли дали с това писмо трябва да отида в ТЕЛК сега или трябва да изчакам нова покана от тях?

Няма ли кой да отговори? Някой преживял го. Вчера подадох жалба по същия повод и не знам колко ще чакаме НЕЛК да се произнесе, а и аз се интересувам също след това какво? Моля, който знае нека да ни отговори?
Цитирай

Пловдив

Мнения: 124
Здравейте, има ли и друга еднократна помощ, освен тази: "еднократна помощ за дете с установени трайни увреждания 50 и над 50 на сто до навършване на 2-годишна възраст по чл. 6, ал. 6 от ЗСПД в размер на 100 лв."? Моя близка от Варна ми сподели, че при подаване на документи в социалните за първоначално освидетелстване са получилии и 250 лв.еднократна помощ?
Цитирай


Мнения: 1 042
Здравейте! Предстои ми да подавам повторно документи за ТЕЛК. Трябва ли отново да ходя при личния лекар или този път са достатъчни епикризите от лекарите по профила на заболяването?
Цитирай


Мнения: 4 400
Предполагам, че както и за други неща и тук отговорите биха били различни. При последното подаване на документи за преосвидетелстване на детето ми, носих само копие от последната епикриза. На място се попълни молбата в електронен вариант и само я подписахме.
Цитирай

Пловдив

Мнения: 124
Здравейте! Предстои ми да подавам повторно документи за ТЕЛК. Трябва ли отново да ходя при личния лекар или този път са достатъчни епикризите от лекарите по профила на заболяването?

При подаването на документи за преосвидетелстване,  нищо не са ми искали, освен личната ми карта. Изпратиха ни писмо, в което пишеше какво искат. В случея, етапна епикриза от личния лекар и още доста прегледи от специалисти, т.е. наложи се пак да ходим при него за нея и за направления.
Цитирай


Мнения: 1 042
Ние минахме наново обследването, така че няма какво друго да ни искат. Тоест, тази етапна епикриза от личния лекар е необходима и при второто явяване?
Цитирай


Мнения: 4 400
Не виждам защо ви е необходима етапна епикриза от личния лекар, като имате епикриза от специалиста?!?
Цитирай


Мнения: 1 042
И аз мисля, че не ни трябва, но все пак питам, за да не се разхождам напразно - с дете, което постоянно се опитва да се отскубнене, си е цяло приключение.
Цитирай

София

Мнения: 20 377
Каквото ти напишат в писмото - това приготвяш.
Цитирай

Пловдив

Мнения: 124
Ние минахме наново обследването, така че няма какво друго да ни искат. Тоест, тази етапна епикриза от личния лекар е необходима и при второто явяване?

Ами поискаха ни я, поискаха и от специалист - странно, но факт.
Цитирай


Мнения: 706
Здравейте,   преводите от соц. служба, които получавам сега са за юни месец ,нали?
Цитирай

Sofia

Мнения: 343
Да, за юни. Винаги са били за предния месец .
Цитирай


Мнения: 2
Здравейте,
Моето дете е с 50# ТЕЛК. Интересувам се каква е процедурата ако се преместим да живеем в чужбина, но първоначално ще сме за 4 месеца с адресна регистрация , а след това ще сме в България за месец и половина и след това отиваме за постоянно? Трябва ли да спирам ТЕЛК и след колко време? Бях чела, че може след 180 дни.
Предварително благодаря!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
330-343 от 343 отговора