КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 38-а тема

  • 51 650
  • 765
  •   1
Отговори
# 195
  • Пловдив
  • Мнения: 698
Здравейте, добър класически хомеопат, към когото да се обърна за справяне с тревожно разстройство, бихте ли ми препоръчали? Градът е без значение! Сърдечно благодаря!

# 196
  • Мнения: 8 529
ДрКосева, четох във фейсбук препоръките ви за справяне с грипа и това, че на дете под годинка не трябва да се дава мед. А как стои въпросът с кленовия сироп? Той съдържа също толкова полезни неща. Може ли да се дава на малки деца или пак като меда трябва да се внимава?

# 197
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
проблемътна меда е една бактерия, която за възрастните е безопасна, но при бебетата може да доведе до разболяване с усложнение.

кленовия сироп мисля се обработва термично, ерго няма как да има бактерии  Peace

# 198
  • Мнения: 19 337
Amel има ли активна съставка, от която се прави, или е нещо като Sac lac?

# 199
  • Мнения: 8 529
проблемътна меда е една бактерия, която за възрастните е безопасна, но при бебетата може да доведе до разболяване с усложнение.

кленовия сироп мисля се обработва термично, ерго няма как да има бактерии  Peace
Аз до колкото знам директно се събира от кленовете сиропа. Нямам представа, трябва да проуча. Но той е пълен заместител на меда по съдържание.

# 200
  • Мнения: 3 489
Не е само ботулиновия бацил. В меда може да има попаднал цветен прашец, който е алерген.

# 201
  • Пловдив и Ямбол
  • Мнения: 66
Не съм технолог по производството на кленов сироп, но това което съм чела е че се преработва термично.

Що се отнася до твърдението, че кленовият сироп е аналог на пчелния мед - това е абсолютно НЕВЯРНО! Може да са аналози като подсладители и само толкова. Химичният състав на меда и кленовия сироп е различен, а това определя и различни свойства.

Пчелният мед съдържа в състава си витамини от група B, както и витамин С, D, E, K, PP,  докато кленовият сироп съдържа само група B и витамин С. Съдържанието на Калий, Калций и Магнезий е много по-високо в кленовия сироп, а съдържанието на Желязо и Фосфор е много по-високо в меда. Медът съдържа и Цинк, Манган и Селен каквито кленовия сироп не съдържа. И не на последно място по важност медът съдържа вещества с антибиотични свойства, каквито кленовиият сироп не.

Аз лично не познавам в детайли свойствата на кленовия сироп, защото съм една старовремска докторка на 54 години, чието прогресивно мислене стига само до класическа хомеопатия и натуропатия, но с български природни продукти и билки. Като педиатър имам известни съображения в даването на сладки храни и напитки на малки деца.


Последна редакция: вт, 29 яну 2019, 00:49 от drkoseva

# 202
  • Пловдив и Ямбол
  • Мнения: 66
Amel има ли активна съставка, от която се прави, или е нещо като Sac lac?

Според аналитичната химия над една определена степен на разреждане (число на Авогадро) в разтвора НЯМА нито една молекула от изходното активно вещество. За потенциите от D скалата число на Авогадро се достига при 24D, т.е всички по-ниски потенции имат молекули изходно вещество т.е са потенциално токсични, например Aconitum napellus D3 в състава на Инфлуцид (Да си припомним, че Аконит е една от отровите на антиичния свят и се е използвала за изпълнение на смъртни присъди, а днес ни рекламират по телевизора как трябва да смучем Инфлуцид на корем). Между другото преди час приех 4 годишно дете в ДЕЛИРИУМ защото един псевдоколега беше предписал Беладона 6D (много под 24D т.е силно токсична) + Bryonia 6D + Cuprum 15CH, Drosera 30CH + Шуслерови соли N3, N4. Taзи БЕЗПРИНЦИПНА комбинация детето пие от 3 дни и не само, че не е помогнала (защото НЯМА как да помогне), ами болестта е прогресирала в своя естествен ход достигайки до дихателна недстатъчност и за капак детето доказва Беладона и е в див делириум. Това не можете да си го представите и филмите на Холивуд ряпа да ядат! И ние трябваше да се борим със смъртта, защото "колегата" се е провалил в опита си да подкрепи живота защото НИЩО не разбира от хомеопатия!!!  И когато сега всичко е спокойно аз крада 10 минути, за влезна във форума и да си довърша писанието...

За потенциите от СН скалата граница е 12СН т.е във всички потенции над 12СН няма молекули активна съставка, а само информация под формата на нанокластери (референция към изследванията на академик Александър Коновалов за наноразмерните супрамолекулярни асоциати). За потеннциите от LM скалата граница е LM4.  Изложеното до тук е валидно за всяко хомеопатично лекарство, за Arn, за Bell, за Ferr-p, за Cench. в това число и за Amel.

Тъй като форумът все пак не е аудитория за лекции има информация която не може да бъде представена кратко и смляно във вид на пюре, а всеки опит да бъде направено това ще означава нещата да бъдат ненужно опростени, което да доведе до грешни изводи, затова спирам до тук.

Последна редакция: вт, 29 яну 2019, 00:31 от drkoseva

# 203
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
А мед започнах да давам след 2г.съвсееем по малко. И след 3 вече малко повече. И доста ограничам, защото е сладко. Дъщеря ми беше болна скоро и нищо не ядеше, давах чай с мед, за са се подсили. Само в такива случаи си позволявам. Майка ми, която е педиатър, ми е казвала, не повече от 1 ч.л.дневно

# 204
  • Мнения: 7
Здравейте, много са интересни последните няколко коментара на д-р Косева, и искам да попитам откъде черпите информация относно причините за заболяванията при децата, а и не само. Иска ми се да прочета повече по темата.

# 205
  • Пловдив и Ямбол
  • Мнения: 66
Здравейте, много са интересни последните няколко коментара на д-р Косева, и искам да попитам откъде черпите информация относно причините за заболяванията при децата, а и не само. Иска ми се да прочета повече по темата.

От обучението ми и формирането ми като лекар, педиатър и класически хомеопат в последните 28 години. Това са лекции, семинари, тренинги, супервизии. Не бих могла да дам списък от 15 книги, които като прочете човек и да започнат да му се подреждат нещата в главата. Причините за заболяванията са обект на мултидисциплинарен подход: Психология и психодинамика, неврология, ендокринология, имунология, обща и патологична физиология, обща и патологична анатомия, биохимия, генетика и епигенетика, педиатрия, хомеопатия и т.н. Информацията от всички тези източници плюс професионалния ми опит се събират заедно, за да пиша отговорите които давам тук, а те са уморително дълги, но човекът е СЛОЖНА система и не може да бъде разбран и описан в 5 изречения!
По повод седмицата на хомеопатията на 13 април ние от Ново Хомеопатично Училище ще имаме ден на отворени врати и ще изнесем няколко безплатни общообразователни лекции - д-р Иван Кацаров и Нина Николова (Мечка Малинарка) ще говорят за "Истината за хомеoпатията", която е 4 часова презентация; аз ще презентирам на тема "Хомеопатична помощ при болести на храносмилателната система", д-р Пламен Славов ще презентира "Хомеопатия при Болест на Крон и хроничен улцерозен колит",
д-р Лидия Стефанова "Зъбите-огледало на нашето здраве или всички болести започват от устата",  Жени Даракчиева и Мила Петкова ще презентират за "Хомеопатия и хранителни нарушения - анорексия, булимия, орторексия, хиперфагия" и ще има сесия с въпроси и отговори. Тази година Световната седмица на хомеопатията (10 - 14 април) е на тема: "Хомеопатия при хранителни нарушения" и ето една добра възможност да видите нашите перзентации и да зададете въпросите, които ви вълнуват. Това, което дадох по-горе е само началото, очакваме и други наши колеги да се включат, така че презентациите вероятно ще продължат и на 14 април. Обещавам да ви информирам своевременно.

Последна редакция: ср, 30 яну 2019, 09:29 от drkoseva

# 206
  • Мнения: 3 489
В ТЪРСЕНЕТО НА АЛТЕРНАТИВНО ЛЕЧЕНИЕ – ОТ ТРЪН, ТА НА ГЛОГ… ЧЕ И ПО-ВИСОК!


Или защо си режем главите сами, и то с усмивката на блаженото доверие...

Днешната ми публикация няма да бъде лишена от патос…

Нека започнем от началото на болезнената приказка: човек търси алтернатива тогава, когато осъзнае, че методите, които използва в своето лечение или подходите на конвенционалната медицина към него не работят, не дават очакваните резултати.

Да ви обърна внимание на думата „осъзнае“. Осъзнаването в нашия динамичен, индустриален и консуматорски свят често е късно и болезнено, защото нямаме навика да слушаме телата си, емоциите си, мислите и чувствата си. Още по-трудно е за съвременния човек да се научи да обръща внимание на трайно съпътстващите го усещания и емоции, за да не се налага впоследствие да се бори с болезнено соматизиралите симптоми, но това е предмет на друга статия.

Да се върнем на алтернативата.
Осъзналите неефективността на прилаганата терапия в своята безпомощност се ориентират към всевъзможни налични неконвенционални методи на лечение. А те са много: билки, ароматерапия, енергийни практики, различни видове диагностики, акупунктура и акупресура и… хомеопатия.

Въпреки че тези методи винаги са съществували, напоследък на пазара на услуги лечители има колкото искате. Разбираемо е разочарованието на все повече хора, разбираемо е и, обаче, че търсенето определя предлагането. Съвременният човек търси бързо и трайно решение на здравословните си проблеми – днес, тук, сега и веднага. Това НЯМА как да се случи. 20 години е живял по начин, който го разболява и днес вълшебното хапче или игла да променят положението без човекът да направи и крачка в посока личностна промяна.

За пациента е важно някой друг да реши здравословните му проблеми без той самият, по възможност, да участва в процеса. Когато това не се случи, защото освен останалите причини, вероятността да е попаднал на откровена проба шарлатан е твърде висока, човек остава не само с убеждението, че проблемът е в лечебния метод (а не в човешкия фактор), но и започва да го налага на света около себе си, често водейки слушателите си до същата заблуда.

Докато прави това, започва да търси следващия лечител, чийто метод малко по-късно отново вероятно ще опита да опровергае. Отделен е въпросът, че често методите на алтернативното лечение се отхвърлят без въобще да се разбират, в стремежа да се наложи лична вяра и поглед към здравето. Човек посещава терапевта и започва да му казва какво да прави. Разликата е в парадигмата, в начина на мислене, в подхода към човека при неговото лечение. Човешката склонност да отрича материя, която не познава и която респективно го плаши, е повсеместна. (според мое лично немащабно проучване, почти всеки трети човек не прави разлика между психолог и психиатър например…)

Отказът от поемане на отговорност и изборите от страх водят до по-дълбоки кризи. Продължаваме да търсим втори, трети, пети лечител, отново без да отчетем факта, че живеем в бананова република и че търсенето определя предлагането… Консуматорско търсене и съответно предлагане на моментални чудеса, мълчани води и лекарства от единствения сребърен тюлен… колкото по-засукани и магически, толкова по-лечебни…

Пациентът не е длъжен да познава из основи лечебните методи, за да избере този, който би му помогнал да възстанови здравето си, НО е длъжен (ЖИВОТЪТ ГО ИЗИСКВА) да поеме отговорност да се информира, да ОСЪЗНАЕ в какъв свят живее и какво би могло да му се случи.

Това, че има разделение на труда, съвсем не означава, че всеки лечител е достатъчно обучен и има етика, според която да практикува. Колкото и цинично да звучи, ТОВА Е РЕАЛНОСТТА и ние всички трябва да се научим да оцеляваме в нея. Идеализмът на нашата вяра в добротата и принципите на човечеството остава просто идеализъм, нямащ нищо общо с реалността. А за този, който не живее в реалността, съвременната психология е дала своята диагноза.

Моля ви, преди да изберете алтернатива за себе си и децата си - информирайте се!

От няколко източника!

Народната мъдрост е казала - два пъти мери, един път режи.

Последна редакция: ср, 30 яну 2019, 12:00 от Мечка Малинарка

# 207
  • Мнения: 32
Здравейте,  бих искала да ми кажете съкращението на кое ХЛ е Lac-h.
Благодаря предварително

# 208
  • Мнения: 139
Здравейте,
Правим опити за бебенце, но не се получава, а от няколко месеца в микробиологията имам находки на бактерии, които пречат за инвитро. След неуспешно лечение с два антибиотика реших да опитам с хомеопатия. Посетих класически хомеопат, но ме притеснява, че така и не пожела да й кажа какви бактерии има като находки в микробиологията ми. Каза, че не я интересува и че при мен проблема със зачеването е на психологическа основа...и това заключение бе преди интервюто, в първите 5 мин след като влязох в кабинета?! В последствие интервюто мина основно в анализ на мен като човек и най-вече родословието ми, какво отрицателно може да се е прехвърлило върху мен от него, от предците ми.., понеже там се криела причината. Моля за мнение нормално ли е така да протече първа среща и да се направи заключение за причина за проблема още преди интервюто?
Благодаря предварително!

# 209
  • Мнения: 8 529
Когато няма физически проблем със зачеването, то проблемът е точно психологически и най-често е натрупан от предходните поколения.
Относно бактериите - ние си имаме непрекъснато в нас. Когато сме здрави, нивото им е различно от това, когато сме с нарушено здраве. С хомеопатичното лечение се върви към здраве. Така че - нивото им се нормализира. За мен също не би имало значение какви точно са ми бактериите в изследването. За моя хомеопат също. Подобни разговори и ние имаме след проследяването. Намирам ги за доста полезни.

Общи условия

Активация на акаунт