Пубертетът при момчетата - Тема 2

  • 61 975
  • 779
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 13 797
Моето дете въобще не е по спорта. Човек на изкуството е, дай му рисуване ( ходи на школа от пет годишен, по желание кандидатства в НУИ и се мести там ),  от година свири на барабани с огромно желание, танцува хипхоп, обича да чете, ходи много пеша но да се занимава с нещо спортно конкретно него влече някак. Не го натискаме, хората биват различни.

# 496
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И аз я чета отгоре, отгоре. Това за мен са болни амбиции. Харесали сме училище, не гонят кой знае какъв бал, живот и здраве... Тази  истерия наистина ми идва в повече.

# 497
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Аз също бях спряла да пиша в седмокласната. Наблягахме на неговите планове и не се вълнувах от хорската истерия. Не го приеха в най-желаната паралелка, влезе по второто си желание но никой от нас не се спомина от това. После не се знае къде ще го отвее живота и какво ще му хрумне че иска да става.
В тази възраст са толкова отнесени, че не си заслужава нервите.

# 498
  • Мнения: X
Първородният е в 9-ти клас.  Тази година предстои първият му професионален стаж, за който ще трябва да кандидатства съвсем сериозно, с автобиографии,  мотивационни писма и т.н. Тук системата ги стимулира от рано да се ориентират професионално,  говорят в училище,  подготвят се.  Утре има изложение на местни малки и големи работодатели, които да запознаят учениците от горните курсове в околните училища с кариерните възможности при тях.
Нашият човек се е насочил да кандидатства за стаж в голям научно-изследователски център и бяхме спокойни, но снощи ни застреля. Бил гледал рекламен сайт за професионалната армия и много му харесало.  Да си професионален войник било супер интересно,  научаваш много и живееш динамично.  Иначе щял да си кандидатства в изследователския център,  но това не му била мечтата.

# 499
  • Мнения: 24 467
Първо бързам да благодаря на майките, които се включиха със съвети по нашия проблем. Работим сериозно по въпроса и се надявам след 1-2 месеца синът ми отново да може да играе хандбал, защото той много обича този спорт.
Треньорът има координати на спортен травматолог и ще отидем при него другата седмица за консултация.
...
Седмокласните теми по принцип от години са пълни с невротизирани родители /майки предимно, бащи толкова поболели се май не съм срещала, мъжете са по-заети по принцип и нямат време и желание да се ангажират чак толкоз крайно с такъв въпрос/ и е нездравословно да се четат. Самото кандидатстване не е нищо сложно дори за дете, ка-моли за родител, който се интересува и един форум в случая не е толкова от значение. Човек спокойно се оправя и без него и ако му идва твърде емоционално натоварващо постоянното присъствие и напор на нездравите психики на изнервените майки-орлици, смятащи балове месеци наред, съобщаващи десетките резултати на децата си от пробни изпити и тюхкащи се на колко още курса или урока да си запишат детето, при положение, че то от пети-шести клас посещатава такива, то е най-добре да се въздържи от влизането в такива теми. Не че е без значение, но тук определено се прекалява. И децата си страдат най-вече, но то като ти се е паднал нездрав родител, няма къде да идеш. Говорила съм деца да свръх-амбициозни родители - ми меко казано не живеят никак добре. Като се прекрачи една граница нещата стават зле, като при тотално игнорираните деца.
Нищо, никакво бъдеще, не определя гимназията, особено у нас с това повсевместно ниско и продължаващо да пада ниво на всички държавни /общински/ училища. Подготовката на учениците е предимно домашна и извън-учебна, така че къде учи детето е без значение. Важно е да попадне на читав клас, в който няма ежби и проблеми между учениците и на що-годе нормални /доколкото са останали у нас такива/ учители по основни предмети, и ще го преживее.
Имам познати с деца, учещи в т.нар. "елитни" гимназии в София, например. В уж най-елитната от тях /нали си правят класации постоянно/ едно момче, например, двете последни години посещава избирателно часове, когато му потрябва оценка. Не е на специална форма на обучение, уж редовен ученик си е. Каза, че няма смисъл смисъл да си губи времето и толкова и ходи. Завърши си и замина да учи в чужбина. Основно благодарение на извънучилищната си подготовка.  

Последна редакция: пт, 21 сеп 2018, 10:43 от Judy

# 500
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 382
И аз исках същото да пиша, като Judy. Просто болни амбиции и майки / предимно / в истерия. Нищо кой знае какво не се случва след 7-ми клас, а и кой знае какъв вятър ще завее децата след средното образование. Големият ми син учи в нашия си провинциален град. Не мисля, че това би му попречило за бъдеща реализация, ако има амбиции и ние успеем да си го позволим финансово. Само го натискам да изкара британските сертификати по Английски.

Judy, стискам палци бързо да се оправи коляното. У нас и двамата сина са запалени футболисти и знам каква е трагедия, ако не може да се спортува. На големия миналата есен му беше възпален ахилеса и се наложи да почива седмица - голямо мрънкане беше - хем го боли, хем иска да тича.

# 501
  • Мнения: 24 467
Така е, а сертификатът за език се взема спокойно и без ученикът да е дори в езикова гимназия. Знам за такива случаи на деца с професионална гимназия и СОУ. Познавам и достатъчно учещи в ЕГ, които ходят на допълнителни курсове по езика, който учат.

# 502
  • Варна
  • Мнения: 439
Judy, при моят син помогнаха кинезитейпове и физиотерапия + гимнастика /пак при физиотерапевт/. Но спряхме единия спорт.
Светкавица, ако и в момента сина ти не е в топ 3 училище за Варна, а има някакъв разумен живот, то се предполага, че и след 7ми клас ще е така Simple Smile

и... много ми хареса новата гимназия в Бургас, мисля че не е някакъв топ

# 503
  • Мнения: 11 908

Светкавица, ако и в момента сина ти не е в топ 3 училище за Варна, а има някакъв разумен живот, то се предполага, че и след 7ми клас ще е така Simple Smile



 Всъщност, до седми клас не зная на кое му се казва "топ", нищо не е толкова топ, доколкото няма подбор, а кой където е записан

Притеснявам се, че тази по обем подготовка, която имат другите деца не е по силите на моето, просто не е така работоспособен, а и желание няма. Като видях броя на пробните в София, направо ми прилоша, тук няма чак толкова, но и на малкото ,които ги има, едва ли ще иска да ходи.А и да ходи, като няма тази сериозна подготовка, каква полза.

В реалния живот също има амбициозни деца, поставили са си някаква цел и денонощно се трудят да я постигнат, вярно, понякога къде с подкрепа, къде с натиск от родители. Но каквито и да са им мотивите, факт, че трудът им ще се възнагради, а моето ще съжалява, но ще е късно.А аз нищо не мога да направя, седми клас е, не е първи.

# 504
  • Мнения: 3 876
А то щот родителите все в Харвард и Кеймбридж сме учили, аре мола
Важното е децата да изберат какво искат и да се подбере и вариант "Б" .
А аз съм една невероятно щастлива майка, защото детето за сега е направило своя избор и от сега е съставил план как да го постигне. Някак си мотивиран е да ходи на школа по БЕЛ (че учителското място е много проветриво в училище) и по математика за да решава по-трудни задачи, за да се "подготвям без пропуски".
Изборът не е ЕГ,  за езика след 7-8 клас на школа (избрана е , до нас има супер школа ходи там 2 години, но спряхме, защото времето не му стига и за езикова школа, и за спорт 3-5 пъти в седмицата).
Пу-пу-пу!

# 505
  • Мнения: 3 876
Ноември, кои са топ 3 училищата на Варна до 7 клас? Всичко е до учителите, може да е топ училище, но да уцелиш по БЕЛ или математика кофти учител, на много места в един випуск има по двама българици и математици. Истината е в това класът да е силен и да е модерно да си с написани домашни, а не с ненаписани!

# 506
  • Мнения: 24 467
А то щот родителите все в Харвард и Кеймбридж сме учили, аре мола
...

Амчи как! Аз даже и двете ги завърших! И сега искам децата ми да ме надминат и да запишат и по един Йейл горница.

По моя лична статистика  по-малко училите и по-малко постигнали, по-големи претенции към децата си имат. Нормално де. Така лесно се избива на чужд гръб.  Laughing

Последна редакция: пт, 21 сеп 2018, 15:01 от Judy

# 507
  • Варна
  • Мнения: 439
Ноември, кои са топ 3 училищата на Варна до 7 клас? Всичко е до учителите, може да е топ училище, но да уцелиш по БЕЛ или математика кофти учител, на много места в един випуск има по двама българици и математици. Истината е в това класът да е силен и да е модерно да си с написани домашни, а не с ненаписани!

Ми не знам, ама сигурно има Simple Smile
Беше шега

# 508
  • Мнения: 3 876
Oх, успокоих се, Ноември!
Една друга практика обаче  е факт - местене в 7 клас в училище със занижени изисквания към учениците и склонност към завишаване на оценките.. Позната така вдигна бала на синчето,  Било честа практика, за да се докопат до заветната 6-ца. А второто дете директно си го записала в това училище.

# 509
  • Мнения: 11 908

Една друга практика обаче  е факт - местене в 7 клас в училище със занижени изисквания към учениците и склонност към завишаване на оценките..

Познато явление е.В първи клас всеки се стреми към популярни училища, в седми започва "обратна миграция

Общи условия

Активация на акаунт