Боледуване на децата ни - тема 56

  • 46 944
  • 736
  •   1
Отговори
# 480
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Е, хубава работа пък сега ooooh! Ще чакаме да се продрискат, с извинение и тогава ще почваме пробиотика ли? Ама верно мненията и теориите се сменят непрекъснато, иди вярвай после на лекарите. Че те самите си противоречат постоянно...

# 481
  • Мнения: 68 642
Не винаги се подрискват от АБ. При нас само един път например. Когато и аз пих АБ за зъбобол, също съм нямала стомашно чревни неразположения.

Аз също гледах репортажа и намирам логика в казаното. Там се каза, че дозите на АБ покриват 24 часа, тоест непрекъснат цикъл един вид...та кога да живеят точно лактобацилите от пробиотика и да се развиват, като АБ ги мачка, без да оставя времеви прозорец от доза до доза?? Не съм специалист, но ми е съвсем логично.

От друга страна казват пробиотика два часа преди или след АБ да се дава - защо? Нали АБ действа и след втория час от вземането, не само до тогава?

Изобщо личното ми мнение за пробиотиците е, че ролята им е силно преувеличена.

# 482
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Това да, но чак да доведат до резистентност? Как точно?

# 483
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Ами пробиотика по някакъв начин кара организма да образува антитела срещу бактериите, които ако не са достатъчни ги кара да мутират и да станат по-устойчиви. В допълнение, че подтиска ефекта на аб, бактетията става по-силна и от него и това води до резистентност. Поне това разбрах от казаното.
Другото нещо, което ме стресна е, че това че ние или децата ни не са пили или са пили броени пъти аб не ни гарантира, че аб ще би помагат повече. Ако например един човек е пил своеволно аб и те не са били подходящи, бактериите в него стават резистентни към повечето Аб. И ако се заразим от този човек бактериално, то неговата ресистентност се прехвърля въху нас. Е това вече ме втрещи.

# 484
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ами то това е логично, аз винаги съм смятала, че е точно така. Иначе как човек, не пил АБ се заразява от "супер бактерия"? Няма никаква логика една и съща бактерия при един човек да е резистентна към даден АБ, а при друг не. Щамът е резистентен, независимо кой е заразен с него. Точно така стават резистентни бактериите, понеже много хора пият неподходящите АБ или за неподходящ период от време. И затова опасността е за всички, а не само за тези, които са прекалили с антибиотиците.
И все пак не вдявам как пробиотикът подтиска действието на антибиотика, аз мислех, че му помага като населява червата с полезни бактерии. Нали те по принцип се борят с вредните, а не антибиотиците. Просто когато равновесието се наруши стават безсилни и тогава "се помага" с антибиотик, който обаче трепе наред не само вредните, а и полезните.
Но честно казано не смятам да задълбавам чак толкова в тая посока, като цяло не виждам нужда да се стресирам допълнително от подобна информация. То това малко като тръбенето всяка есен "задава се опасен грип". И кво да направим??? Айде няма нужда, достатъчно стрес преживявам и без тая информация. Да му мислят докторите и да изписват аб малко по-отговорно, зат'ва учат.

# 485
  • Мнения: 2 532
Нещо не смогвам да се добера до компютъра и изтървах темите Simple Smile Да не помислите, че децата са здрави?! Нееее ooooh! Баткото след седмица сополи и кашлица от тях, най-накрая зарази и малката, че и мен. Неговите сополи намалят, ама сега малката е пуснала "чешмата" ooooh! И като легне, не може да спи от кашлицата си ooooh! И аз едва дишам от хремата, ама поне не съм се разкашляла Tired
Ще намразя тоя сезон накрая!

# 486
  • shumen
  • Мнения: 18 008
Мария,ще го заведа на още един кожен.Дадоха ми един телефон,но нещо не мога да се свържа с лекарката.В Понеделник пак ще я търся и дано я намеря вече.
Палитре,да се оправят скоро децата и ти.

# 487
  • София
  • Мнения: 11 482
Честно казано се обърках с тези АБ и пробиотоци. Трябва ми време да помисля и да изчистя нещата в главата си. Хем намирам логика, хем на моменти ми се губи. Лично аз задължително давам И пробиотик, на някакво отстояние от АБ. Не е било АБ да не е подействал, както не е било и да се разстрои стомаха нещо.

# 488
  • Мнения: 1 961
Не човеците стават резистентни, а бактериите. Много хора се бъркат.

# 489
  • shumen
  • Мнения: 18 008
Аз също досега винаги съм давала пробиотик с АБ с разлика поне два часа,но педи така ни го е изписвала.

# 490
  • Мнения: 10 598
Е много ловко се измъкваш. Кажи си де, кажете си, честно, при обстоятелство,  в което вие, съпругът ви, баба, дядо, брат, сестра, има болен член на семейството, детето оставяте ли го вкъщи? Нали е контактно с болен? Аз ли нещо съм изчаткала вече, че ми бие на хипохондрия това.

Тука нещо се бъркаш. Не става въпрос за "контактно с болен", ами за "контакт със заразно-болен". Заразно-болен се отнася до инфекциозните болести. За херпес-зостера: пак погрешно си разбрала. Не говоря за зараза с херпес-зостер, ами за зараза с варицела. За това и споменах за "кръговрата".

Аз, честно да си призная, си спрях детето от ясла, заради това. По-точно, заради това, че не ме бяха информирали, че в групата е имало дете в контакт със заразно-болен, съответно заболяло от варицела, и поставило под карантина останалите деца от групата. Моето, за щастие, не е влизало в контакт с "контактното" дете и контактните с него, но разбира се, че си го поставих веднага под карантина и го спрях от ясла още на следващия ден и така цели 3 месеца не ходи на ясла, защото карантината така и не падна.

За това е карантина.

# 491
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
И варицелата вероятно ще е най-страшната заразна болест, с която ще се сблъскат децата ни?
Виж, тук явно ти не си наясно в какъв свят, среда и живот живееш. Не знаеш утре с кого ще се здрависаш, кой ще ти кихне, след кого ще натиснеш бравата в обществения кенеф.
Инфекциозна болест е и грипа, ОРЗ, диариите, хепатитите и т.н., а те СА непрестанно около нас. Стой си у вас и ще ограничиш контактите със заразно болни. Само това мога да ти кажа, след всички кръговрати, които написа.

# 492
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Не е за детето ми, но ми е важно.
Някой знае ли какво значи повишени
Мid# - 1.0  
Mid% - 11.7%
PCT - 0.297%

Само това е повишено от ПКК, не намирам в нета информация!
Благодаря

# 493
  • Мнения: 19 296
Няма ли изследване на лимфоцити, еозонофили, неутрофили и др.в ПКК-то?
Мид са клетки, които апаратът не може да различи, нещо като среден размер или незрели и недостатъчно диференцирани бели кръвни телца и в зависимост от това кои преобладават може да значи някакво възпаление или друго.
Pct са тромбоцитите.

# 494
  • Мнения: 1 961
И аз се чудя, не е като да не са изкарали 97% от населението на БГ варицела...за кога ги пазите децата? Да я изкарат като големи с усложнения недай се Боже. А с други вируси за колко случаи знам с усложнения, че и по-лошо

Общи условия

Активация на акаунт